eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

0.3 punktu do medalu…

Trzy gimnastyczki artystyczne Hermesa Gryfino wzięły udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży III klasy  

W czasie zawodów rozgrywano jednocześnie Drużynowe Mistrzostwa Polski klasy III.

- W imprezie zaprezentowały się 64 zawodniczki z 22 klubów całej Polski. Do „Olimpiady” kwalifikowały się 32 dziewczyny z najlepszymi wynikami w wieloboju – poinformowały nas trenerki Hermesa, dodając, że klub spełnił sto procent założeń. Maria Broszkowska zajęła w zawodach trzecie miejsce, Małgorzata Serafin była piętnasta, a Zuzanna Stępień trzydziesta pierwsza.

- Oznacza to, że wszystkie trzy wywalczyły prawo startu na OOM w Wieliczce. To Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej – akcentują trenerki. Skoro o krajowym czempionacie mowa, jednocześnie doszło do Drużynowych MP. Małgorzata, Maria i Zuzanna zajęły w nich czwarte miejsce na trzynaście ekip. Do podium zabrakło naprawdę niewiele, bo 0.3 punktu.

Następny występ w reprezentacji Polski zanotowała natomiast Hanna Majewska. Szczecińska gimnastyczka Hermesa startowała w XI Międzynarodowych Zawodach Irina Cup 2019 w Warszawie, gdzie zajęła dziewiętnastą pozycję.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu