eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

13-letnia Natalia potrzebuje pomocy, by godnie żyć

Rodzice Natalii należą do Modlitwy Biegania w Gryfinie. Już niejednokrotnie zabierali swoje córki na zorganizowane biegi charytatywne. Na zdjęciu od lewej: Anna, Natalia, Krzysztof i Amelka
Rodzice Natalii należą do Modlitwy Biegania w Gryfinie. Już niejednokrotnie zabierali swoje córki na zorganizowane biegi charytatywne. Na zdjęciu od lewej: Anna, Natalia, Krzysztof i AmelkaAutor: dost.

Natalia Kulig pochodząca z miejscowości Dołgie urodziła się w 31 tygodniu ciąży. Ważyła wtedy zaledwie 1.490 kilograma. Dziewczynka nie chodzi ani nie mówi. Rodzina codziennie walczy o jej zdrowie, a nawet mały postęp traktowany jest jak sukces

Dziewczynka przeszła kilka wylewów. Ma uszkodzony nerw wzrokowy, przez co niedowidzi, nie chodzi, nie mówi, nie jest w stanie nawet usiąść. Od samego początku miała podawane silne leki, które z kolei negatywnie wpłynęły na jej wątrobę. W piątym miesiącu życia stwierdzono u niej również padaczkę. Przez brak mowy, kontakt z nią jest bardzo utrudniony. Rodzice często muszą domyślać się, co jest powodem np. ataku płaczu. Dziewczynka ma nadmierne napięcie mięśniowe, przez co bardzo trudno jest jej poruszać kończynami.

Największe postępy Natalia uzyskuje podczas turnusów rehabilitacyjnych, które są jednak bardzo drogie.

Każdy, kto chce wesprzeć 13-letnią Natalię w jej rehabilitacji może to zrobić przekazując swój 1% podatku bądź wpłacając pieniądze na jej subkonto w fundacji Złotowianka.

 

Obszerny artykuł o Natalii znajduje się w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

 

Jak możesz wesprzeć Natalię:

 

Poprzez przekazanie 1% podatku:

Fundacja Złotowianka

Numer KRS: 0000308316

Cel szczegółowy: K/128 Kulig Natalia

 

Wpłacając pieniądze na jej subkonto:

Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie Oddział w Złotowie

Numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

Tytułem: Natalia Kulig K/128

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu