eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Komentarze do artykułu "56-metrowy maszt tuż przy domach. Mieszkańcy protestują"

  1. Zainteresowany

    Zainteresowany

    Autor: Alicja za protestem

    Dla niedowiarków proszę aby sami sobie zamontowali takie maszty przy swoich mieszkaniach i domach, a dla osób niedouczonych zapraszam na konferencję profesora Banacha, który w ubiegłym roku w komisji sejmowej zorganizował konferencję dnia 26.04.2019 r. dotyczącą szkodliwego wpływu pola elektromagnetyczne pt "Technologia 5g" .Wszystko dostępne "jeszcze" na youtubie. Nie jest to jedyny głos w tej sprawie. Więc proszę najpierw poczytać i poszerzyć wiedze a później się wypowiadać i negować innych!
    Pozdrawiam:)

    Chętnie udostępnię działkę obok swojego domu oczywiście że drobno opłata. Jak możesz to nagraj temat

    +0 -0 Odpowiedz Zgłoś
  2. masakra jakaś

    masakra jakaś

    Co to za zacofane oszołomy występują przeciwko postępowi i nowym inwestycjom?

    +20 -2 Odpowiedz Zgłoś
  3. Alicja za protestem

    Alicja za protestem

    Dla niedowiarków proszę aby sami sobie zamontowali takie maszty przy swoich mieszkaniach i domach, a dla osób niedouczonych zapraszam na konferencję profesora Banacha, który w ubiegłym roku w komisji sejmowej zorganizował konferencję dnia 26.04.2019 r. dotyczącą szkodliwego wpływu pola elektromagnetyczne pt "Technologia 5g" .Wszystko dostępne "jeszcze" na youtubie. Nie jest to jedyny głos w tej sprawie. Więc proszę najpierw poczytać i poszerzyć wiedze a później się wypowiadać i negować innych!
    Pozdrawiam:)

    +1 -33 Odpowiedz Zgłoś
  4. Baca hej

    Baca hej

    Autor: Obserwator

    Wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle. Tak jak mieszkańcy Sobieradza, którzy zamiast dogadać się z inwestorem wiatraków woleli blokować drogę na trasie Gryfino-Szczecin. Natomiast mogli wywalczyć remont dróg do swojej miejscowości bo ta łącząca ich z Drzeninem to makabra. Mają tam jeden pas a sama droga to dziura na dziurze. Wiatraki i tak powstały. Dlatego czasem lepiej jest spróbować coś ugrać niż zostać z niczym.

    Tyz prowda

    +6 -2 Odpowiedz Zgłoś
  5. Obserwator

    Obserwator

    Wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle. Tak jak mieszkańcy Sobieradza, którzy zamiast dogadać się z inwestorem wiatraków woleli blokować drogę na trasie Gryfino-Szczecin. Natomiast mogli wywalczyć remont dróg do swojej miejscowości bo ta łącząca ich z Drzeninem to makabra. Mają tam jeden pas a sama droga to dziura na dziurze. Wiatraki i tak powstały. Dlatego czasem lepiej jest spróbować coś ugrać niż zostać z niczym.

    +4 -1 Odpowiedz Zgłoś
  6. ślusarz

    ślusarz

    Autor: Poinformowany

    Kilka lat temu w Krajniku rozebrano taki maszt.
    Warto spróbować się dowiedzieć jak tego dokonano?
    Stał może ledwie rok więc są na sposoby ale gmina
    to nie instytucja która pomaga w takich sytuacjach.

    A co tu jest do dowiadywania?Do rozebrania takiego masztu potrzebny jest komplet kluczy płaskich i oczkowych,palnik tlenowo-acetylenowy lub flex z tarczą do cięcia oraz dźwig.

    +6 -1 Odpowiedz Zgłoś
  7. Poinformowany

    Poinformowany

    Kilka lat temu w Krajniku rozebrano taki maszt.
    Warto spróbować się dowiedzieć jak tego dokonano?
    Stał może ledwie rok więc są na sposoby ale gmina
    to nie instytucja która pomaga w takich sytuacjach.

    +3 -1 Odpowiedz Zgłoś
  8. Leon

    Leon

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
    Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

    Proszę zapytać na plebanii.

    A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
    Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

    No właśnie!!Mi kury przestały się nieść a masz jeszcze nie stoi!!! Co będzie jak krowy przestaną mleko dawać albo deszcz zacznie z dołu do góry padać?Nie mówię już że przez te 5G to dwie niedziele do kupy się zejdą.

    +2 -1 Odpowiedz Zgłoś
  9. PO KO kaput

    PO KO kaput

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: Magdalena Pieczarka

    Teraz wszyscy z Jana Pawła na nas zagłosują bo jesteśmy PIĘKNE i waleczne. Dla NAS zrobimy wszystko.

    Zieloni to teraz przybudówka PO- KO
    Ja głosuję na Zielonych. Tylko oni są w stanie udowodnić, ze słońce to dobro, którego nie wolno zasłaniać, gdyż może być źródłem prądu. Mam nadzieję, że w Gryfinie działają.

    +0 -1 Odpowiedz Zgłoś
  10. Brawa dla inwestycji

    Brawa dla inwestycji

    Ten wspaniały maszt nie tylko przyniesie nam nową technologię i lepszy net ale też wymierne korzyści dla okolicznych mieszkańców. Zapewniając łapanie wszelkich wyładowań atmosferycznych zapewni bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom i oszczędności na instalacjach odgromowych.

    +5 -3 Odpowiedz Zgłoś
  11. domek na JP

    domek na JP

    Autor: No tak

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
    Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

    Proszę zapytać na plebanii.

    A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
    Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

    Dyskusja jest o tym, źe decyzja adminidtracyjna jest podjęta niezgodnie z prawem. Zakres oddziaływania jest szeroki z tego powodu, że ogranicza dostęp do słońca. Kościół wspiera dyktaturę i zwalcza ekologizm. Ja mam panele fotowoltaiczne i maszt może ograniczyć produkcję prądu. Ucieszy się Pan jeśli odetną dostęp do prądu?

    Jakie straty poniesie Pan w wyniku mniejszej efektywności paneli? Jak rozumiem ciągle rozmawiamy o maszcie a nie o budowie 20 piętrowego wieżowca?

    Ale trafiłeś "domek ja JP". Maszt będzie miał 56 m, czyli mniej więcej tyle co 20-piętrowy wieżowiec. Ludzie - to będzie zdecydowanie najwyższy maszt w Gryfinie - tuż przy zabudowaniach. Jego wysokość będzie niemal taka jak dwa nałożone na siebie wieżowce w Gryfinie (jeden mierzy ok 30 m).

    Oczywiście że trafiłem. Cieżko nie trafić wiedząc ile będzie mierzyć maszt. Rozmawialiśmy o cieniu rzucanym przez ten obiekt więc napisałem o wieżowcu ponieważ jest jedna zasadnicza różnica między masztem a wieżowcem w tym zakresie i nie jest to wysokość.
    [quote]tuż przy zabudowaniach

    - mógłbyś napisać coś więcej? Jaka jest odległość od najbliższego zabudowania?

    Ja nie twierdzę że przy wydawaniu pozwolenia nie zostały popełnione błędy i że ten maszt musi być koniecznie w tym miejscu itp. Uważam tylko że inwestycja w masz 5G jest jak najbardziej potrzebna w okolicy i cieszyłbym się gdybym mógł korzystać z takiej technologii prędzej niż później a straszenie technologią na łamach gazety czy też w komentarzach uważam za nie trafione. Nie zapominajmy że szkodliwość takiego promieniowania jest kategoryzowana przez WHO na tym samym poziomie co jedzenie pikli i że prawie każdy z nas jest na własne życzenie bombardowany takim promieniowaniem w domu.

    +3 -2 Odpowiedz Zgłoś
  12. No tak

    No tak

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
    Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

    Proszę zapytać na plebanii.

    A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
    Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

    Dyskusja jest o tym, źe decyzja adminidtracyjna jest podjęta niezgodnie z prawem. Zakres oddziaływania jest szeroki z tego powodu, że ogranicza dostęp do słońca. Kościół wspiera dyktaturę i zwalcza ekologizm. Ja mam panele fotowoltaiczne i maszt może ograniczyć produkcję prądu. Ucieszy się Pan jeśli odetną dostęp do prądu?

    Jakie straty poniesie Pan w wyniku mniejszej efektywności paneli? Jak rozumiem ciągle rozmawiamy o maszcie a nie o budowie 20 piętrowego wieżowca?

    Ale trafiłeś "domek ja JP". Maszt będzie miał 56 m, czyli mniej więcej tyle co 20-piętrowy wieżowiec. Ludzie - to będzie zdecydowanie najwyższy maszt w Gryfinie - tuż przy zabudowaniach. Jego wysokość będzie niemal taka jak dwa nałożone na siebie wieżowce w Gryfinie (jeden mierzy ok 30 m).

    +0 -0 Odpowiedz Zgłoś
  13. No tak

    No tak

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
    Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

    Proszę zapytać na plebanii.

    A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
    Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

    Dyskusja jest o tym, źe decyzja adminidtracyjna jest podjęta niezgodnie z prawem. Zakres oddziaływania jest szeroki z tego powodu, że ogranicza dostęp do słońca. Kościół wspiera dyktaturę i zwalcza ekologizm. Ja mam panele fotowoltaiczne i maszt może ograniczyć produkcję prądu. Ucieszy się Pan jeśli odetną dostęp do prądu?

    Jakie straty poniesie Pan w wyniku mniejszej efektywności paneli? Jak rozumiem ciągle rozmawiamy o maszcie a nie o budowie 20 piętrowego wieżowca?

    Ale trafiłeś "domek ja JP". Maszt będzie miał 56 m, czyli mniej więcej tyle co 20-piętrowy wieżowiec. Ludzie - to będzie zdecydowanie najwyższy maszt w Gryfinie - tuż przy zabudowaniach. Jego wysokość będzie niemal taka jak dwa nałożone na siebie wieżowce w Gryfinie (jeden mierzy ok 30 m).

    +0 -0 Odpowiedz Zgłoś
  14. Paweł Pijus Pierwszy

    Paweł Pijus Pierwszy

    Autor: themac

    Autor: Paweł Pijus Pierwszy

    Autor: Monter

    Ludziom którzy wierzą w brednie o szkodliwości 5G radzę przeprowadzić się do buszu, mieszkacie w domu z wifi, wasze komputery, telefony, sprzęt agd mają połączenie przez wifi, ba niektórzy mają naszpikowane elektronika domy i samochody i mówicie ze masz was zabije? Wasze mózgi już są martwe jeżeli wierzycie w takie brednie.

    A Ty pokaż mi badania, które udowadniają, że 5G nie ma szkodliwego wpływu na otoczenie. Nie tacy fachowcy jak Ty nie potrafią tego udokumentować, a skoro 5G ma być skuteczniejsze od dotychczasowych opcji, to raczej jego sygnał jest mocniejszy. Nie będę udawał znawcy i nie opowiem się za żadną ze stron, ale jeśli ktoś ma jakieś obawy w związku z czymś nieznanym, to ma do tego święte prawo. Jeśli natomiast ktoś ma podobne myślenie do Twojego, to pozostaje Wam obejrzeć coś na TVP, TVN, Polsacie lub innym "źródle prawdy", zjeść sobie chińską zupkę z Radomia, do tego jakąś pięknie zapakowaną szyneczkę, popić pysznym sokiem z kartonu i być szczęśliwym, że wszystko jest ok. Idźcie za tłumem, a będzie super!!!

    A Ty pokaż mi badania, które udowodnią że 5G MA WPŁYW NA OTOCZENIE !

    Przecież napisałem, że nie opowiadam się za żadną ze stron, bo się na tym nie znam. Trafiłem natomiast na materiały, które mówią, że ludzie, którzy chcą zakładać 5G nie są w stanie pokazać dowodu, że nie ma ono ŻADNEGO wpływu na ludzi czy otoczenie. Na mój łeb, skoro to są fale elektromagnetyczne czy jakieś tam inne, to raczej nie jest to powietrze czy próżnia. I skoro to coś "podróżuje" z punktu A do punktu B, to jak napotka coś po drodze, to na to oddziałowuje. Podobnie jest ze szczepionkami, bo choć sam szczepię dzieci, to nie mam pewności czy dobrze robię, bo nie wiem co tam jest wszczykiwane, a ŻADEN lekarz nie podpisze się pod tym, że szczepionka jest całkowicie bezpieczna i nie spowoduje skutków ubocznych. Pozwól więc ludziom mieć wątpliwości i zastanawiać się nad tym co nas otacza, a nie iść w ślepo w to co proponuje większość. I następnym razem, zanim się tak podniecisz, to przeczytaj ze zrozumieniem to do czego się odnosisz. Bo inaczej możesz za szybko dojść.

    +2 -3 Odpowiedz Zgłoś
  15. themac

    themac

    Autor: Paweł Pijus Pierwszy

    Autor: Monter

    Ludziom którzy wierzą w brednie o szkodliwości 5G radzę przeprowadzić się do buszu, mieszkacie w domu z wifi, wasze komputery, telefony, sprzęt agd mają połączenie przez wifi, ba niektórzy mają naszpikowane elektronika domy i samochody i mówicie ze masz was zabije? Wasze mózgi już są martwe jeżeli wierzycie w takie brednie.

    A Ty pokaż mi badania, które udowadniają, że 5G nie ma szkodliwego wpływu na otoczenie. Nie tacy fachowcy jak Ty nie potrafią tego udokumentować, a skoro 5G ma być skuteczniejsze od dotychczasowych opcji, to raczej jego sygnał jest mocniejszy. Nie będę udawał znawcy i nie opowiem się za żadną ze stron, ale jeśli ktoś ma jakieś obawy w związku z czymś nieznanym, to ma do tego święte prawo. Jeśli natomiast ktoś ma podobne myślenie do Twojego, to pozostaje Wam obejrzeć coś na TVP, TVN, Polsacie lub innym "źródle prawdy", zjeść sobie chińską zupkę z Radomia, do tego jakąś pięknie zapakowaną szyneczkę, popić pysznym sokiem z kartonu i być szczęśliwym, że wszystko jest ok. Idźcie za tłumem, a będzie super!!!

    A Ty pokaż mi badania, które udowodnią że 5G MA WPŁYW NA OTOCZENIE !

    +7 -1 Odpowiedz Zgłoś
  16. Leon

    Leon

    Jeszcze nie postawili a mi już kury się nieść przestały.To znak!!!

    +7 -2 Odpowiedz Zgłoś
  17. Tolo

    Tolo

    Autor: Ziom

    A gmina jest była i jest ślepa? Kto zaopiniowal decyzje lokalizacyjna? Kto sprzedawal działki?

    Z pretensjami to facet wal do Konarskiego a gminy w to nie mieszaj.

    +21 -3 Odpowiedz Zgłoś
  18. Wojciech Małecki

    Wojciech Małecki

    Tutaj chodzi o to, że na pytania, które Pan postawił należało odpowiedzieć przed podjęciem decyzji. Dokonałbym obliczeń gdyby urząd uznał mnie za stronę postępowania. Nie jest ważne ile stracę. Ważne, że urzędnik uznał, że maszt nie ma wpływu na sąsiednie działki. Ja zwracam uwagę na ważny aspekt, który został pominięty. Cena działek nie spadnie. Dużo łudzi myśli jak Pan, więc zawsze znajdzie się kupiec.

    +0 -3 Odpowiedz Zgłoś
  19. Ziom

    Ziom

    A gmina jest była i jest ślepa? Kto zaopiniowal decyzje lokalizacyjna? Kto sprzedawal działki?

    +4 -9 Odpowiedz Zgłoś
  20. domek na JP

    domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Autor: Wojciech Małecki

    Autor: domek na JP

    Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
    Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

    Proszę zapytać na plebanii.

    A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
    Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

    Dyskusja jest o tym, źe decyzja adminidtracyjna jest podjęta niezgodnie z prawem. Zakres oddziaływania jest szeroki z tego powodu, że ogranicza dostęp do słońca. Kościół wspiera dyktaturę i zwalcza ekologizm. Ja mam panele fotowoltaiczne i maszt może ograniczyć produkcję prądu. Ucieszy się Pan jeśli odetną dostęp do prądu?

    W jakim stopniu ogranicza dostęp do słońca? O ile procent będzie mniej nasłoneczniona Pańska posesja z powodu budowy masztu? Jakie straty poniesie Pan w wyniku mniejszej efektywności paneli? Jak rozumiem ciągle rozmawiamy o maszcie a nie o budowie 20 piętrowego wieżowca?
    Jeżeli decyzja administracyjna została podjęta niezgodnie z prawem to od tego są audyty oraz prokuratura a nie straszenie ludzi brakiem słońca czy też technologia 5G która ma zdecydowanie mniejsze oddziaływanie niż LTE. Proszę być uczciwym i powiedzieć wprost że chodzi tylko i wyłącznie o spadek wartości nieruchomości w okolicy a nie żadne słońce czy 5G bo robicie tylko ludziom wodę z mózgu.

    +9 -1 Odpowiedz Zgłoś

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu