eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Administracja z podwyżkami. Od 150 do 250 zł

Autor: pixabay.com

Od marca pracownicy administracji placówek oświatowych zarabiają więcej. To 263 osoby. Gminę ta podwyżka płac będzie kosztowała ok. 600 tys. złotych. Wiceburmistrz Paweł Nikitiński mówi, że ta decyzja to realizacja przedwyborczej obietnicy

Większe uposażenie od 31 marca otrzymują 263 osoby pracujące w placówkach oświatowych w gminie Gryfino. Jak tłumaczy dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Olga Woś, mowa tu o konserwatorach, sprzątaczkach, kucharkach czy też pomocach kuchennych i sekretarkach. Podwyżki to suma 10% dotychczasowego wynagrodzenia, w zależności od stażu pracy i wszystkich dodatków do pensji, zarobki wzrosły od ok. 150 do 250 złotych brutto. Poprzednia podwyżka dla tej grupy pracowników była przeprowadzona w styczniu 2012 roku, wówczas wynagrodzenie wzrosło średnio o 50 złotych.

- Uważaliśmy, że ta grupa zawodowa była niedoceniana – mówi wiceburmistrz, Paweł Nikitiński. - Zgodnie z zapowiedzią z kampanii wyborczej, realizujemy plan ochrony najsłabszych i wspieramy tych, którzy na to ewidentnie zasługują. Pracownicy obsługi mieli bardzo niskie zarobki, często najniższe, natomiast wykonują bardzo potrzebną pracę dla systemu oświaty – tłumaczy decyzję gminy.

Tylko w tym roku na podwyżki gmina musiała wygospodarować ok. 600 tys. zł.

- Rozważamy wprowadzenie podwyżek w innych placówkach gminnych, ale dopiero po przeprowadzeniu kilku reform, które są w realizacji – dodaje Paweł Nikitiński.

Twierdzi, że podwyżki chciałby dać m.in. nauczycielom, ale w tym roku na pewno nie będzie to możliwe.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu