eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Afrykańskie Gryfino. Jak walczyć z upałami?

Świat się zmienia, pogoda również. Dzisiaj nadejdzie do nas kolejny wyż znad Afryki. Termometry mają wskazać 35 stopni Celsjusza w cieniu! W wielu gryfińskich placówkach publicznych ograniczono czas pracy. Jak przetrwać upały?

Europa ma coraz więcej wspólnego z Afryka. Nie tylko za sprawą choroby pod nazwą Afrykański Pomór Świń, czy też za sprawą migracji ludności z „czarnego lądu” do krajów europejskich. W ostatnich tygodniach nasze kontynenty połączyła również pogoda. Wysokie temperatury, które przyszły do nas znad Afryki docierają nawet do Gryfina, oddalonego od Tunezji o 1820 kilometrów w linii prostej.

Według meteorologów dzisiaj nastąpi apogeum. Norweski strona yr.no przewiduje, iż w godzinach 13.00-14.00 temperatura w Gryfinie osiągnie pułap 35 stopni C!

https://www.yr.no/place/Poland/West_Pomerania/Gryfino/hour_by_hour.html

W następnych dniach ma przyjść ochłodzenie, a właściwie… letnia normalność, do której przywykliśmy, czyli 21-26 stopni C. Wyjątkiem będzie sobota – znowu 35 stopni C. Ale niektóre, niszowe portale wieszczą, że to nie koniec Afryki w Polsce.

- Już za kilka dni temperatura w Polsce ma sięgnąć 40 stopni Celsjusza. Oznacza to, że czerwiec 2019 może okazać się najgorętszym miesiącem od przeszło 200 lat – piszą na o2.pl.

Taka teza nie znajduje jednak potwierdzenia w długoterminowych prognozach, choćby tej na Interia.pl.

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-gryfino,cId,9979

Tak czy siak, czeka nas upalne lato.

Piszcie w komentarzach w jaki sposób zamierzacie spędzić „rekordowy” dzień. Plaża w Steklnie? Wełtyniu? A może przeczekacie dzisiejszy atak promieni słonecznych w domu, oczywiście przy zasłoniętych roletach?

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu