eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Artystyczne podróże

Pod takim tytułem Gryfiński Dom Kultury organizuje ferie zimowe w mieście i miejscowościach gminy, w których mieszczą się świetlice wiejskie. W tym roku zimowa laba dla dzieci i młodzieży przypada w dniach od 17 do 28 lutego. Tradycyjnie już jedyna placówka kulturalna w Gryfinie zmienia swój plan pracy tak, by dzieci i młodzież miały szansę uczestniczenia w proponowanych zajęciach rozpoczynających się już przed południem. Dodatkowo wiele atrakcji dla najmłodszych zaplanowało 15 świetlic wiejskich na terenie naszej gminy.

Przez dwa tygodnie zimowego odpoczynku, która tym razem przypadnie na druga połowę lutego, zainteresowani będą mogli brać udział w kilkudniowych cyklach bezpłatnych warsztatów artystycznych, a także w nietypowych godzinach skorzystać z oferty Kina Gryf.

- Korzystając z doświadczeń, które w ubiegłym roku okazały się strzałem w dziesiątkę i w tym razem określiliśmy stałe godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w obu budynkach naszej placówki: przy ul. Szczecińskiej 17 i Pałacyku pod Lwami. Będą obywać się w dwóch półtoragodzinnych blokach - informuje Maria Zalewska, dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury.

To pozwoli w prosty sposób przyswoić sobie (także przez rodziców i opiekunów) godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Każdego dnia pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godz. 10.00 i po półtorej godzinie płynnie przechodzić w kolejne zajęcia.

- W tym roku w czasie ferii odbywać się będzie 8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Skorzystamy zatem z wizyty podróżników, którzy poprowadzą dla chętnych warsztaty oraz prezentacje podróżnicze – kontynuuje M. Zalewska..

W tym wypadku trzeba się będzie jednak liczyć z niewielkimi kosztami. Wstęp kosztować będzie 5 zł. Podobnie będzie jednak w przypadku projekcji filmów w Kinie Gryf. W czasie tegorocznych ferii jedyne kino w powiecie w związku z Włóczykijem będzie czynne jedynie 17, 18 i 19 lutego. W tym wypadku to wydatek w wysokości 12 zł (bilet ulgowy) i 14 zł.

 

Poza miastem

Piętnaście filii Gryfińskiego Domu Kultury na czas ferii zintensyfikowało różnorodność propozycji dla dzieci i młodzieży. Ze względu na dotychczasowe przyzwyczajenia korzystających, tylko w niewielu wypadkach uległy zmianie godziny pracy małych domów kultury. Przede wszystkim w tych, które znalazły możliwość wyjazdu z dziećmi do gryfińskiego kina czy na podróżnicze prezentacje.

- Instruktorzy kilku świetlic proponują w tym roku zajęcia integracyjne dla swoich społeczności, którym mają służyć wspólne warsztaty artystyczne w określonych miejscowościach – informuje M. Zalewska. – Mamy nadzieję, że propozycja wspólnej zabawy przyjmie się i w miarę możliwości spróbujemy ją kontynuować nie tylko w czasie ferii – dodaje dyrektor GDK.

Tradycyjnie już Gryfiński Dom Kultury organizuje także dwutygodniowe półkolonie. Zajęcia dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej i wszystkich chętnych odbywać się będą w Pałacyku pod Lwami oraz w Zespole Szkół w Chwarstnicy.

Plan zajęć w obu budynkach Gryfińskiego Domu Kultury i pozostałych świetlic wiejskich w czasie ferii zimowych będzie można odnaleźć na stronie: http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=839, natomiast świetlic wiejskich - http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=838.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu