eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Bezrobocie w województwie wyniosło w marcu 8,7%

Autor: pixabay.com

Według wstępnych szacunków Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, w marcu poziom bezrobocia w regionie wyniósł 8,7%. Jeszcze pięć lat temu było to aż 19%

- Ten mocno spadający poziom bezrobocia to m.in. efekty lokowania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przypomnę, że pierwsze konkursy w tej perspektywie były skierowane właśnie dla przedsiębiorców pod kątem rynku pracy, przeciwdziałaniu bezrobociu czy wykluczeniu społecznemu. Zaraz po tym ruszyło wsparcie na projekty inwestycyjne, te środki są cały czas uruchamiane i mają swój udział w napędzaniu regionalnej gospodarki. Konsekwentne aktywizujemy osoby bezrobotne. Dostępność pracowników to dziś jeden z głównych czynników warunkujących nowe inwestycje. – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak informują pracownicy biura prasowego urzędu marszałkowskiego, według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w marcu 2018 roku wyniosła 52 865 osób. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 2 175 osób (4,0%), a w porównaniu z marcem 2017 roku jest niższa o 12 478 osób (19,1%).

- W porównaniu z analogicznymi miesiącami lat ubiegłych bezrobocie jest obecnie na najniższym poziomie od powstania województwa zachodniopomorskiego – informują w biurze prasowym urzędu marszałkowskiego.

W marcu br. pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy w województwie łącznie 7 157 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej wobec 6 145 miesiąc wcześniej i 8 674 w marcu 2017 r.

Z ostatniego oficjalnego komunikatu GUS wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie zachodniopomorskim w lutym br. wyniosła 9,0% wobec 11,2% rok wcześniej. Według szacunków WUP na bazie informacji z powiatowych Urzędów Pracy bezrobocie w regionie na koniec marca 2018 roku może wynieść 8,7%.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu