eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Biblioteka zaprasza do wspólnego czytania

W sobotę 7 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza do wspólnego oddawania się lekturze o godz. 12.00 na placu przed budynkiem

Do tegorocznej akcji promującej czytelnictwo wybrano  osiem lektur. To: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony”  Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
- Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Sponsorem wydarzenia jest PGE GiEK S.A. Oddział Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

dost./kk

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu