eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Burmistrz nagrodzony przez premiera Morawieckiego

W czwartek 27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji premier Polski nagrodził ponad sześćdziesięciu samorządowców, w tym przedstawiciela powiatu gryfińskiego

- Odznaczenia są formą podziękowania i uznania za waszą ciężką pracę, determinację, jaką wykazujecie się w rozwiązywaniu problemów naszych obywateli, członków lokalnych wspólnot samorządowych – oświadczył minister Mariusz Kamiński, który asystował Mateuszowi Morawieckiemu w nagradzaniu samorządowców.

Premier nagrodził dziś ponad sześćdziesiąt osób. Wśród wyróżnionych burmistrzów, starostów i wójtów znalazło się pięć osób z województwa zachodniopomorskiego, w tym Andrzej Salwa.

Burmistrz Mieszkowic otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

- Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, np. za szczególne zasługi w działalności w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego - czytamy na stronie rządowej.

Cała gala odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Moment dekoracji można zobaczyć TUTAJ.