eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Burzliwa noc strażaków

Burze, które minionej nocy hulały w naszym regionie, narobiły trochę bałaganu. Na szczęście obyło się bez ofiar

Kto ubiegłej nocy spał, temu konia z rzędem. Upalne i wyjątkowo parne popołudnie po prostu musiało się tak skończyć. Soczyste grzmoty - niczym ze słynnej piosenki założonego w Sydney w 1973 roku zespołu AC/DC - dały do wiwatu. 

Do miłośników tak mocnego uderzenia z pewnością nie należą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, którzy kilkukrotnie musieli tej nocy interweniować.

Powalone drzewa w Sobieradzu, Rożnowie, Żórawkach i Lisim Polu oraz dwa pożary - oto bilans nocnej nawałnicy. W Czelinie, najprawdopodobniej od uderzenia pioruna, zapalił się budynek gospodarczy. Groźniejsza sytuacja miała miejsce w w Babinku, gdzie z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn paliła się część domu mieszkalnego.

Strażacy z OSP Banie tymi słowami zrelacjonowali całą akcję na swoim profilu FB: "Pracowita noc naszych strażaków!".
Dziś o godzinie 2.25 dyżurny SK KP PSP w Gryfinie zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Babinek. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali cały dach domu jednorodzinnego oraz przyleglą szopę objęte pożarem. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dom oraz pomieszczenie gospodarcze. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach, pomieszczenie gospodarcze oraz rzeczy w nim składowane. Na miejsce pożaru przybył wójt gminy Banie. W akcji trwającej ponad 4 godziny uczestniczyły następujące siły i środki: GBA Osp Banie, GCBA Osp Banie, GBA Jrg Gryfino, GCBA Jrg Gryfino, SH 25 Jrg Gryfino, pogotowie energetyczne oraz policja."

Strażakom dziękujemy za czujność i życzymy, żeby spokojnie odespali zarwaną nockę. Wedle obecnych prognoz, pogoda ma być mniej "wystrzałowa" tej nocy, ale... wszyscy wiemy, jak to z prognozami bywa.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu