eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Champions Gryfino ze srebrną gwiazdką PZPN! Energetyk i Iskra z "brązem"

PZPN ocenił poziom szkolenia piłkarzy w polskich klubach. Liderem w powiecie została... Akademia Piłkarska Champions Gryfino, która wyprzedziła UKS Energetyk Junior Gryfino i Iskrę Banie!

Od kilku miesięcy gryfińskie kluby starały się o certyfikaty szkolenia, przyznawane przez władze PZPN. To, jaki klub otrzyma jaką gwiazdkę, zależało od wypełnienia kryteriów szkolenia, wyznaczonych przez władze związku. Oceniano kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, liczbę drużyn w strukturach klubu, sytuację formalno-prawną i sportową (np. ilość sprzętu), opiekę medyczną, program szkoleniowy a nawet obecność zawodników na zajęciach.

- Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku - czytamy na stronie PZPN.

W województwie zachodniopomorskim przyznano łącznie 37 gwiazdek: trzy złote, dziewięć srebrnych oraz dwadzieścia pięć brązowych. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. Akademia Champions Gryfino, Iskra Banie i UKS Energetyk Junior Gryfino

Energetykowi i Iskrze przyznano brązowe gwiazdki. Srebrną gwiazdkę otrzymała natomiast Akademia Champions.

- Warto zaznaczyć, że jesteśmy jednym klubem w powiecie gryfińskim, który dostał "srebrną" - akcentuje prezes i trener, Piotr Mróz.

 

Pełne listy wyróżnionych można sprawdzić TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu