eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Chcą otworzyć nabrzeże na dzieci

Czy w tym miejscu zostanie wybudowany plac zabaw?
Czy w tym miejscu zostanie wybudowany plac zabaw?

W gminie przygotowywany jest projekt budowy placu zabaw na gryfińskim nabrzeżu. Jeżeli uda się uzyskać wszystkie pozwolenia, to dzieci skorzystają z niego jeszcze w tym roku

Po gryfińskim nabrzeżu spaceruje wiele rodzin z dziećmi, jednak rodzice nie mają ich czym zachęcić do dłuższego pozostania w tym miejscu. Gryfiński magistrat chce wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Aktualnie przygotowywany jest projekt budowy w tym miejscu placu zabaw.

- Mają się na nim znaleźć również elementy dla dzieci niepełnosprawnych – mówi Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina.

Chodzi chociażby o huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach. Jest ona tak skonstruowana, że można na nią wjechać wózkiem. Plac ma być pokryty bezpieczną nawierzchnią. Ma on stanąć w sąsiedztwie zabytkowych murów, czyli w południowej części nabrzeża. W pierwszym projekcie koszt jego wybudowania opiewał na kwotę blisko 170 tys. zł.

- Nie mamy takich środków w tegorocznym budżecie, dlatego ograniczyliśmy wydatki do maksymalnej kwoty 90 tys. z tym, że plac będzie naprawdę ciekawy. Nie zapominamy także o placu zabaw przy ul. Opolskiej, który również powstanie, ale nieco później. Bardzo zależy nam również na zwiększeniu atrakcyjności placów zabaw na Osiedlu Południe i w kilku innych częściach naszego miasta – informuje wiceburmistrz.

Możliwe, że plac zabaw na nabrzeżu uda się wybudować taniej. Jego powstanie w dużej mierze zależy od uzyskania niezbędnych pozwoleń m.in. od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie czy też naszego starostwa. Jeżeli tak się stanie, to prace mogłyby się rozpocząć pod koniec sierpnia, a plac byłby gotowy wczesną jesienią.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu