eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Co ze strajkiem w elektrowni?

Autor: Kamil Miler

Związki zawodowe działające w państwowym sektorze energetycznym nadal prowadzą negocjacje z władzami PGE odnośnie przyszłości swoich zakładów. W tle wciąż pozostaje możliwość rozpoczęcia strajku, również w ZEDO

Jak poinformowali nas związkowcy, posłowie zaczęli dostrzegać, że region zachodniopomorski został kiepsko potraktowany w planowanej transformacji energetycznej.
- To nie jest jeszcze zamknięty temat, chcemy walczyć i pokazać, że przy niewielkich nakładach wszystko może dalej się kręcić i wcale nie musi zakończyć się katastrofą – mówi nam jeden ze związkowców.
Widzą oni różne scenariusze sprowadzające się m.in. do wykorzystania obecnych pracowników w sektorze remontów energetycznych.

[...]

Ostatnio nieco ucichł temat strajku w całej grupie PGE. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku we wszystkich oddziałach przeprowadzono referendum strajkowe. Pracownicy zdecydowanie opowiedzieli się za strajkiem – jeśli będzie taka konieczność. Związki zawodowe nadal negocjują jednak z PGE.

 

Więcej o bieżącej sytuacji w naszej elektrowni oraz o tym jak trwają prace związane z budową dwóch nowych bloków gazowych - przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Możecie je nabyć również w formie elektronicznej, korzystając z serwisu egazety.pl:

https://www.egazety.pl/pro-media/e-wydanie-gazeta-gryfinska.html

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu