eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Cyrk wokół sesji trwa nadal. Bojkot i skandal z dokumentami

Tak jak zapowiadaliśmy, na wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej zwołana została sesja nadzwyczajna, na której głosowane miały być dzisiaj projekty uchwał dotyczące pomocy w czasie epidemii. Sesja się jednak nie odbyła, ponieważ nie było quorum. Nie przybyli na nią radni PiS i GIS, którzy projekty uchwał otrzymali wczoraj. Urzędnicy i radni z GIS oraz z PIS informują nas, że zanim oficjalnie trafiły do nich projekty uchwał (już po naniesionych poprawkach), zostały one opublikowane na portalu igryfino. Uważają to za skandal. Nie przychodząc na sesję dali wyraz temu w jaki sposób przewodniczący Guga i reszta radnych Koalicji Obywatelskiej prowadzą swoją politykę kosztem i tak kruchego konsensusu w radzie

Szeroko pisaliśmy o zamieszaniu ze zwoływaną sesją nadzwyczajną Rady Miejskiej w Gryfinie. Radni z GIS i z PiS dziwili się, że wnioskodawcy (radni KO) zwlekali z udostępnieniem im projektów uchwał, mimo, że o to zabiegali. Mieli o to pretensje do przewodniczącego Rafała Gugi. Zanim treść projektów trafiła do nich, Koalicja Obywatelska przekazała informacje na ten temat portalowi igryfino, który prowadzi Andrzej Kordylasiński z Cedyni. Gdy wydawało się, że po kilku dniach emocje nieco opadły, urzędnicy i radni skontaktowali się z nami zwracając uwagę na kolejne niezrozumiałe działanie KO z portalem igryfino.

Według przekazanych nam informacji od kilku osób, przewodniczący rady wysłał do Biura Obsługi Rady maila m.in. z ostatecznymi projektami uchwał wczoraj (22.04) o godz. 13:16. Do radnych, skarbnik i burmistrza dotarł on z BOR o godz. 13:35. Natomiast na portalu igryfino, artykuł z pierwszymi projektami uchwał wisiał już o godz. 13:03. Według radnych z GIS, to sytuacja bez precedensu. Dzisiaj oczywiście cała treść dostępna jest już na Biuletynie Informacji Publicznej, ale radni zwracają uwagę, że kolejność wysyłania takich treści jest niewłaściwa.

Próbowaliśmy skontaktować się z przewodniczym Gugą, ale nie odbierał od nas telefonu. Jeśli uda nam się uzyskać jego stanowisko, niezwłocznie je opublikujemy.

Z OSTATNIEJ CHWILI. Przed chwilą miała się odbyć nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Przyszli na nią jedynie sami radni KO - 8 osób. Tym samym nie było quorum, więc sesja nie mogła się odbyć. Przewodniczący ustalił termin kolejnej na 30.04, na godz. 10.00.

Dlaczego radni KO chcieli zwołać sesję? Jakie błędy przy tym popełniono? Co miało być podczas niej głosowane - o tym w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

km

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu