eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czekali na to 12 lat. Już w niedzielę Iskra znów zagra w okręgówce

W niedzielę, godzinie 15.00 w Baniach rozegrają się derby powiatu, w których Iskra podejmie Energetyk. Czekając na mecz, polecamy lekturę Gazety Gryfińskiej i artykułu o trzech piłkarzach, którzy mają coś do udowodnienia

W latach 2003-2006 Iskra Banie występowała w 5.lidze. Tylko dwa sezony na tym poziomie można uznać za udane. Schody rozpoczęły się w rozgrywkach 2005/06. 

W klubie zaszły jednak nieoczekiwane zdarzenia. Coraz częściej dochodziło do kłótni, których nie zaleczył czas. Niektórzy działacze nie rozmawiają ze sobą do dzisiaj.

Sytuacja w Iskrze przypominała tę, jaką przed kilkoma miesiącami obserwowaliśmy w Moryniu. Po rundzie jesiennej zespół opuścili jego najlepsi zawodnicy. Wkrótce po tym odszedł trener Alojzy Gołębiowski (trenował Iskrę przez cały czas, z małymi przerwami, gdy drużynę prowadzili Przemysław Król i Wojciech Kowalczyk).

Jako że zarządowi nie udało się sprowadzić nikogo w jego miejsce, ostatnich kilka kolejek Iskra grała bez trenera. Drużyna z Bań dograła sezon niedobitkami i juniorami, zajmując ostatnie miejsce w tabeli.

- Najgorsze miało jednak dopiero nadejść - mówi prezes Bartek Durasiewicz, wówczas 19-letni zawodnik.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu