eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Czwarta plantacja konopi zlikwidowana

Autor: KPP Gryfino

To już czwarta plantacja konopi indyjskich zlikwidowana w tym roku przez gryfińskich policjantów. Na terenie jednej z posesji w Gryfinie kryminalni znaleźli ponad 200 gramów marihuany. Pomieszczenie, w którym była przechowywana, ukryte było za ruchomą ścianą

Jak informuje gryfińska policja, na poddaszu budynku mieszkalnego znajdowało się pomieszczenie, w którym uprawiane były konopie indyjskie. 28-letni mężczyzna uprawiał je wspólnie ze swoim 40-letnim ojczymem Krzysztofem B. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na poddaszu budynku mieszkalnego policjanci ujawnili pomieszczenie, w którym mężczyźni uprawiali konopie indyjskie. Było ono specjalnie zamaskowane, a wejście do środka było możliwe po odkręceniu ruchomej ściany z półkami. W pomieszczeniu tym policjanci nie znaleźli krzewów konopi indyjskich. Zostały one już „przerobione" na gotowy narkotyk. Kryminalni zabezpieczyli wentylatory, pochłaniacze wilgoci, elektryczny dozownik gazu, oraz lampy sodowe. Ściany i sufit pomieszczenia wyłożone były folią aluminiową. Mundurowi ujawnili susz roślinny w postaci marihuany w dwóch pojemnikach o łącznej wadze 205 gramów.

Podczas przesłuchania 40- i 28-latek wyjaśnili, że uprawę prowadzili na własny użytek. Zatrzymani mężczyźni wcześniej byli karani za inne przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn dozór policyjny. Za uprawę konopi indyjskich zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu