eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dalszy ciąg zawirowań w Zespole Elektrowni Dolna Odra

To miał być piękny rok dla ZEDO, głównie za sprawą rozpoczęcia budowy dwóch bloków gazowo-parowych. Jest jednak niezwykle nerwowo, zwłaszcza dla związkowców, którzy bronią miejsc pracy i zapowiadanych nieoficjalnie zmian w oddziale. Okazuje się, że mają też na głowie kolejny problem - tym razem związany z planami wyłączenia Elektrowni Pomorzany i Elektrociepłowni Szczecin ze struktur ZEDO

Pod koniec lipca pisaliśmy o możliwej fuzji PGE z Tauronem i Eneą. Wciąż nierozstrzygnięty pozostaje również problem nieprzedłużania umów na czas określony z przyjętymi kilka miesięcy temu pracownikami.

Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się kolejna trudna sprawa.Podobno trwają analizy dotyczące wyłączenia z ZEDO dwóch szczecińskich podmiotów - Elektrociepłowni Szczecin oraz Elektrowni Pomorzany. Miałyby one trafić do spółki PGE Energia Ciepło, a Elektrownia Dolna Odra pozostałaby w PGE GiEK SA, praktycznie tracąc charakter "zespołu".

Pracownicy ZEDO nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Mówią, że trudno doszukać się w tym ruchu oszczędności, bo w ZEDO jest wiele wspólnych obszarów, choćby jedna księgowość, czy wspólny zespół remontowy.

 

Więcej przeczytać można w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu