eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dostali osiemnaście milionów na blok przy ul. Jana Pawła II. Teraz wszystko w rękach radnych

Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje postawić sześć budynków wielorodzinnych na skraju ulic Jana Pawła II i Asnyka. Znajdzie się w nich 120 mieszkań do wynajęcia. Niedawno Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie rozpatrzył wniosek GTBS, ale prezes Przemysław Pisula informuje, że inwestycja nie jest pewna. Wraz z nią jak bumerang wraca temat nowego studium

Otrzymaliście dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę domów wielorodzinnych przy ul. Jana Pawła II?
- Na 41 pozytywnie rozpatrzonych wniosków nasz zajął piąte miejsce w kraju. To jednak wstępna lista rankingowa. Nie jest jeszcze wiążąca, bo wnioski były składane przez „tebeesy” w różnej formie. Jedne z pozwoleniami na budowę, inne jeszcze na etapie wstępnym, czyli tak jak nasz. Nie zmienia to faktu, że nasz wniosek widnieje na liście zakwalifikowanych. [...]

 

O jaką kwotę się ubiegacie?
- O 18 milionów złotych z 30-letnim okresem kredytowania. Planowany koszt całego przedsięwzięcia wynosi 28 milionów złotych.

 

[...]

Przy ul. Jana Pawła II musi jednak zostać zmieniony plan miejscowy, aby mógł powstać tam blok.
- Nie ukrywam, że w ostatnich dniach złożyliśmy wniosek do burmistrza o ponowne wyłożenie projektu uchwały w sprawie nowego studium z racji tego, że obliguje nas czas, który mamy na uzupełnienia do BGK.

 

Kiedy mija ten termin?
- 30 sierpnia tego roku. Do tego czasu musimy mieć zmienione studium i uzupełnić wniosek w wymaganym zakresie.

 

A jeżeli nie zostanie zmienione, to wniosek przepadnie?
- Tak. Praktycznie całkowicie wypadniemy z tej listy z racji tego, że nie będziemy mogli spełnić wymogów formalnych. Będzie to oznaczało, że praktycznie na nowo będziemy musieli wnioskować o środki w kolejnym naborze.

 

Cały wywiad w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej. W nim poruszamy również m.in. wątek lokalizacji bloku przy domach jednorodzinnych.