eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dożynki Gminne w Sobieradzu

W sobotę 28 sierpnia na uroczystości do tej podgryfińskiej miejscowości zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino. Program święta plonów połączy bogate tradycje z licznymi atrakcjami dla uczestników wydarzenia

Wydarzenie rozpocznie uroczysta msza święta, która odbędzie się o godz. 15.00 w lokalnym kościele. Po jej zakończeniu, ulicami Sobieradza przejdzie korowód dożynkowy. Na sołeckim boisku o godz. 16.30 nastąpi powitanie gości przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, sołtysa Sobieradza oraz starostów dożynek.

W trakcie dożynek odbędą się finały konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejsze pierogi „Cuda Pierogowe 2021”. Koła Gospodyń Wiejskich połączą siły we wspólnym gotowaniu zupy szczawiowej. W bloku artystycznym zaplanowano występy Tadka Wasilewskiego oraz kapel ludowych Borzymianka i Gardnianki działających w Gryfińskim Domu Kultury, koncert zespołu Cliver, a także zabawę ludową z zespołem Żart. Dzieci będą mogły bawić się w parku linowym oraz w strefie zabaw ze strażakami, którzy przygotują ścianką wspinaczkową, kurtynę wodną i stację gaśniczą. Punkt profilaktyczny przygotuje Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze.

Gmina Gryfino zapewni podczas wydarzenia możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz spisania w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w specjalnie do tego utworzonych punktach.

Organizatorami tegorocznych dożynek gminnych są Gmina Gryfino, Gryfiński Dom Kultury oraz Rada Sołecka w Sobieradzu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwać będą Ochotnicze Straże Pożarne z Sobieradza, Chwarstnicy, Gryfina, Radziszewa i Wełtynia oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

 

Program Gminnych Dożynek w Sobieradzu 

15.00 msza święta w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Sobieradzu

16.00 tradycyjny korowód dożynkowy z kościoła na boisko sołeckie

16.30 uroczyste rozpoczęcie dożynek

16.45 występy Tadka Wasilewskiego oraz kapel ludowych Borzymianka i Gardnianki

19.00 pokaz baniek mydlanych / animacja taneczna lustrzanych ludzi

20.00 koncert zespołu Cliver

21.30 zabawa ludowa z zespołem Żart

2.00 zakończenie