eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dwa turnieje UKS Energetyka Junior Gryfino 2007. "Drugie i trzecie miejsce"

Młodzi podopieczni trenera Rafała Kaliciaka wzięli udział w dwóch zawodach, rozegranych w Drawsku Pomorskim i Santoku

- Uczestniczyliśmy w turnieju w Drawsku Pomorskim. W stawce ośmiu zespołów zajęliśmy odpowiednio trzecie i ósme miejsce miejsce - mówi trener Rafał Kaliciak. 

UKS Energetyk Junior II Gryfino trafił do grupy A z Drawą I Drawsko, Kotwicą Kołobrzeg i AMF Szczecin.

- W swoim pierwszym meczu ulegamy po bardzo dobrej grze i pechowej bramce 0:1. W drugim meczu przegrywamy z Kotwicą 0:3. W trzecim meczu znowu pechowo przegrywamy z AMF Szczecin 0:1 - relacjonuje.

 UKS Energetyk Junior I Gryfino w grupie B grał natomiast z Orłem Wałcz, Drawą II Drawsko i Spartą Gryfice.

- W pierwszym meczu przegrywamy 2:3 z Orłem. W drugim wygrywamy 2:0 z Drawą II, a w trzecim pokonujemy Spartę 2:0 - uzupełnia trener.

UKS II w meczach o miejsca 5-8 w półfinale remisuje 0:0 ze Spartą Gryfice i o awansie decydują karne w których przegrywa 1:2. W meczu o  miejsce 7 spotyka się ponownie z Kotwicą. Długo prowadzi 1:0, ale niestety przegrywa 1:3.

- Najlepszym zawodnikiem turnieju w dwójce został Kuba Buckowski - uznaje Kaliciak, dodając, że poza nim w zespole zagrali Wojtek Osiński, Adam Płóciennik, Hubert Dąbrowski, Miłosz Pyra, Igor Zaganiacz, Błażej Wojcieszek, Hubert Ochocki, Wiktor Dul

 Tymczasem w półfinale jedynka spotykała się z Drawą I Drawsko i mimo ogromnej przewagi oraz wielu sytuacji przegrywa 0:1. Inaczej dzieje się w meczu o trzecie miejsce, gdzie UKS pokonuje 2:0 Orła, rewanżując się za porażkę z grupy.

 - W tabeli strzelców Maciek Wojcieszek wraz z dwoma innymi zawodnikami zajmuje pierwsze miejsce z czterema bramkami. O zwycięstwie decydują rzuty karne. Niestety Maciej w piątej serii przegrywa z zawodnikiem z Drawska - mówi trener i w tym przypadku recytując skład: Maciej Wójcik, Piotr Ragan, Marcin Lechowski, Filip Karbowski, Maciej Laskowski, Michał Hajduk. 

Nie był to jedyny turniej dla UKS 2007. Na zaproszenie Warty Gorzów gościł na turnieju halowym w Santoku. W turnieju wzięło osiem zespołów w kategorii 2006 i młodsi.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

- Nasz zespół znalazł się w grupie A. W swoim pierwszym spotkaniu zmierzylismy się z gospodarzem imprezy Wartą I Gorzów. I odnieśliśmy pewne zwycięstwo 9:0. W drugim pojedynku pokonujemy zespół Spartaka Deszczno 3:1 i tym zwycięstwem zapewniamy sobie awans z grupy. W ostatnim pojedynku grupowym również wygrywamy, tym razem 8:0 ze Stalą Gorzów - komentuje Rafał Kaliciak.

W półfinale zespół mierzy się z Bosko Sulęcin.

- Mimo wyrównanej gry tracimy bramkę i musimy gonić. Ostatecznie wygrywamy po dwóch bramkach Maćka Wojcieszka 2:1. W wielkim finale na naszej drodze do zwycięstwa staje zespół Spójni Ośno Lubuskie. I mimo naszej ogromnej przewagi, wielu sytuacji, w tym rzut karny, przegrywamy 0:1 - dopowiada.

Dodatkowo, królem strzelców z siedmioma bramkami został Kuba Graf. Ponadto w drużynie grali: Maciek Wójcik, Marcin Lechowski, Piotr Ragan, Michał Hajduk, Maciek Wojcieszek, Błażej Wojcieszek.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu