eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dyktando po raz szósty

Autor: Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Po raz kolejny do rywalizacji przystąpili mistrzowie gryfińskiej ortografii. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, pisano VI Dyktando Gryfińskie

Dziewiętnastu uczestników zmierzyło się  22 maja w corocznym dyktandzie. Zmagali się oni z tekstem związanym z 70-leciem osadnictwa polskiego na ziemiach zachodnich, który został opracowany na bazie fragmentu "Dziejów Gryfina i okolic" autorstwa Przemysława Kołosowskiego.Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: mgr Teresa Sarna (przewodnicząca), prof. US dr hab. Tatiana Czerska, mgr Artur Cembik, mgr Anna Maskiewicz oraz mgr Sylwia Mencel. Po czterdziestu minutach było już wiadomo, kto poradził sobie najlepiej. Zwyciężczynią Dyktanda została Marta Maciejuk, popełniając w tekście tylko jeden błąd. Wszystkim dziesięciu osobom, które najlepiej  uporały się z wręczone zostały nagrody rzeczowe w postaci zestawów piśmienniczych, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

- Uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku więcej osób weźmie udział w naszym konkursie ortograficznym – mówili organizatorzy.

 Najmłodszym uczestnikiem dyktanda był 10-letni Adam Janik. W tym roku organizatorami Dyktanda były Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta i Gminy oraz Uniwersytet Szczeciński.

 

Poniżej laureaci VI Dyktanda Gryfińskiego:

1. Marta Maciejuk (1 błąd).

2. Marek Szopa (m.in. Głogowski Mistrz Ortografii z 2012 roku)

3. (dane usunięte)

4. Maksym Gładkow

5. Małgorzata Kolińska

6. Tomasz Zawierucha

7. Beata Kryszkowska

8. Monika Baczyńska-Padjasek

9. Nikola Podolska

10. Agata Będkowska

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu