eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dyrektor szpitala szuka lekarzy za pośrednictwem... TVN-u

źródło: Facebook Łukasza Dombka
źródło: Facebook Łukasza Dombka

Nowy dyrektor gryfińskiego szpitala zagościł na łamach "Faktów". Za pośrednictwem TVN zwrócił się do lekarzy z... ofertą pracy w zarządzanej przez siebie placówce

W ostatnich tygodniach wielokrotnie pisaliśmy o problemach kadrowych szpitala w Gryfinie. Mimo zapowiedzi prezesa Łukasza Dombka, w czerwcu nie zostały otwarte oddziały ginekologiczny i chirurgiczny. Powód tego jest prozaiczny. Wszystko przez... brak kadry lekarskiej.

- Z tą ekipą, z którą byliśmy już blisko negocjacji, nie udało się porozumieć. Teraz trzeba znaleźć nową - tłumaczył na naszych łamach na początku bieżącego miesiąca.

Jak dodawał, niepowodzenia nie działają na niego zniechęcająco.

- Jeżdżę, dzwonię, piszę maile, korzystam z różnycb portali internetowych, które są swoistą giełdą pracy dla medyków. Cały czas coś się dzieje - akcentował Łukasz Dombek.

Jako że efektów - w postaci nowych chirurgów - wciąż nie widać, prezes szpitala wyciągnął największe działa. W tym tygodniu wystąpił w TVN-ie.

- Dziękuję programowi Fakty TVN. Informacja, że szukam lekarzy poszła w Polskę, telefon dzwoni. Teraz mam ogromną prośbę o udostępnienie tego posta na Facebooku! Szpital Powiatowy w Gryfinie zatrudni: Internistów, Chirurgów, Ginekologów! Bardzo Was proszę o pomoc! - zaapelował prezes Dombek za pośrednictwem mediów społecznościowych.