eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Dzień dobry! Pomagam – w Gryfinie rusza akcja pomocy w zakupach

„Dzień dobry! Pomagam” to inicjatywa adresowana do osób, które wymagają pomocy w zakupie produktów niezbędnych do życia. W ten sposób gryfińscy wolontariusze oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie chcą wesprzeć potrzebujących w czasie epidemii koronawirusa

Pomoc przeznaczona jest dla osób starszych 65+ oraz osób z niepełnosprawnością ruchową, które ukończyły 18 lat i prowadzą gospodarstwo jednoosobowe.

- To wyjątkowe przedsięwzięcie, bo w tak trudnym dla wszystkich momencie w wolontariat zaangażowały się osoby reprezentujący różnorodne lokalne środowiska i zawody – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino, Mieczysław Sawaryn. – Gmina Gryfino pełni w tym działaniu rolę koordynatora, wyposaża wolontariuszy w odpowiednie środki ochrony osobistej oraz prowadzi działania informacyjne w tym zakresie - dodaje.

Pomoc polega na zakupie przez wolontariusza podstawowych produktów spożywczych, środków higienicznych, środków czystości – do kwoty 100 zł - oraz leków. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 500 471 087 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

Osoby objęte pomocą mogą z niej skorzystać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Podczas rozmowy telefonicznej należy podać następujące dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, lista zakupów. Koordynator przyjmujący zgłoszenie nadaje indywidualny numer zamówienia oraz udziela informacji o sposobie realizacji zamówienia. Wolontariusz, który robi zakupy, rozlicza się na podstawie paragonu.

- Jeśli znają państwo osobę, której należy pomóc w takich zakupach, prosimy o poinformowanie jej o tej możliwości i podanie naszego numer telefonu 500 471 087. Będziemy wdzięczni także za przestrzeganie wszelkich zalecanych higienicznych środków ostrożności podczas wizyty wolontariusza – apeluje burmistrz.

Plakaty informacyjne o akcji „Dzień dobry! Pomagam” zawisną m.in. na klatkach budynków gryfińskich spółdzielni, na grzybkach miejskich oraz na sołeckich tablicach ogłoszeń. Kampania informacyjna prowadzona będzie również w mediach społecznościowych.

Dostarczone: Urząd Miasta i Gminy Gryfino

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu