eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ego Vu zaprasza

Gryfiński Teatr Tańca Ego Vu zaprasza na tradycyjny koncert premier. Dwa bliźniacze pokazy odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, 10 i 11 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.

Do prezentacji sporej dawki tańca na najwyższym poziomie zespół przyzwyczaił publiczność każdej wiosny. Tego roku odbędzie się dwudziesty pierwszy koncert, działającego w placówce od 24 lat, Teatru Tańca Ego Vu.

- Na tegoroczny koncert złoży się 9 choreografii – informuje Eliza Hołubowska, szef artystyczny zespołu i reżyser koncertu. – Wśród nich znajdą się formy dłuższe, czyli spektakle, ale także krótkie etiudy – dodaje.

Szefowa zespołu nie ukrywa satysfakcji, że autorami pięciu choreografii są tancerze.

- Zawsze bardzo mnie cieszy, że tancerze wyrażają chęć tworzenia własnych prac. To oznacza, że przekraczają kolejny próg artystycznego wtajemniczenia – mówi.

Tego roku na scenie Gryfińskiego Domu Kultury pojawi się trzydziestka tancerzy. Będą to zarówno artystyczne debiuty, jak i spektakularne powroty. Pokazom tanecznym będą tradycyjnie towarzyszyły wystawy: masek teatralnych szczecinianki Sabiny Wacławczyk oraz fotografii Katarzyny Zalewskiej „Wiskordowe Czarownice”.

Bilety w cenie 20 zł można już kupować  w Centrum Informacji Turystycznej lub w dniu koncertu w kasie GDK.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu