eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Eksplozja w Czepinie! Zniszczony dom. Domownicy żyją

Nad ranem o 5.48 potężny wybuch zniszczył połowę domu w Czepinie. Szczęśliwie nikt z domowników nie ucierpiał, choć przebywali wtedy w środku. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Na tym etapie postępowania nie można jednoznacznie wskazać przyczyny wybuchu. Pierwsze doniesienia wskazywały na boiler w łazience. Stan budynku, zniszczenia do jakich doszło, wymagają jednak drobiazgowej analizy. Obecnie na miejscu pracują policyjni technicy. Spodziewany jest także przyjazd Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który oceni jaki dalszy los czeka budynek.

Zniszczenia są ogromne. Praktycznie zawaliła się połowa budynku. Przebywający wtedy w środku domownicy, cudem w trakcie eksplozji znajdowali się w jego innej części. Cztery osoby, oprócz oczywistego szoku, nie doznały fizycznych obrażeń. Bez szwanku wyszedł też inny lokator domu, sędziwy piesek.

Dowiedzieliśmy się, że minuty przed wybuchem inny z lokatorów przebywał w pomieszczeniu, w którym doszło do eksplozji. Niewykluczone, że uszedł z życiem, bo... śpieszył się na poranny autobus.

Mieszkańcami, którzy przebywali w domu zaopiekowali się strażacy. Najbliższe dni spędzą u mieszkającej nieopodal rodziny.

Według relacji świadków, fala uderzeniowa zatrzęsła oknami budynków oddalonych nawet o czterysta metrów od miejsca zdarzenia. Huk słyszano też w Żabnicy.

- Jakieś pechowe te Czepino. To już trzeci dom w ostatnim czasie - usłyszeliśmy od innego świadka. Niedawno rozpędzone BMW wbiło się w budynek mieszkalny w Czepinie, zatrzymując w jego sypialni. Na łamach Gazety Gryfińskiej opisywaliśmy też perypetie rodziny, której w kuriozalny sposób zafundowano wielki betonowy słup, nieomal opierający się na frontowej ścianie domu.

Do sprawy z pewnością wrócimy w najbliższym wydaniu GG - 18 sierpnia.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu