eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Elżbieta Kasprzyk przewodniczącą rady

Po raz pierwszy w historii najnowszej Gryfina to kobieta stanęła na czele rady miejskiej. W prezydium są wyłącznie radni z terenów wiejskich

Sprawdziły się przepowiadane słowa o tym, że liderka klubu GIS z ubiegłej kadencji, Elżbieta Kasprzyk zostanie nową przewodniczącą rady. Po zaprzysiężeniu nowych radnych, którzy z rąk odchodzącego burmistrza odebrali mandaty wybrano skład prezydium nowej rady. Zmienił się on całkowicie, bo trójka z ostatniej kadencji (M. Sawaryn, J. Skrzypiński, P. Nikitiński) nie jest już radnymi. Dziś kandydatura była tylko jedna, Elżbieta Kasprzyk. W tajnym głosowaniu poparło ją 19 z 21 radnych. Podobną przewagą wybrano potem wiceprzewodniczących: Tomasza Namiecińskiego i Zdzisława Kmieciaka.
Uroczysta sesja, rozpoczęta przez najstarszego radnego, 65. letniego Krzysztofa Hładkiego upłynęła w podniosłej atmosferze. Na sali obecni byli także bohaterowie drugiej tury wyborów: Mieczysław Sawaryn i Rafał Mucha. Wybrany burmistrz otrzymał oficjalne gratulacje od Henryka Piłata co zostało nagrodzone gremialnymi oklaskami.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW, komisarz wyborczy zwoła sesję na której zaprzysiężony będzie nowy burmistrz. Po tym fakcie przejmie on władzę.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu