eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Energetyk zdobył jeden punkt i jeden stracił

Dla szczypiornistów Energetyka remis w Wejherowie ma bardzo gorzki smak. Nie tylko z uwagi na to, że byli faworytami, ale głównie dlatego, że jeszcze na cztery minut przed końcem wygrywali czterema bramkami

Do Wejherowo nie pojechał Seweryn Gryszka. Czołowy strzelec Energetyka na piątkowym treningu skręcił sobie nogę.

- Zabrakło nam tych kilku bramek Seweryna – mówi Andrzej Kejs, kierownik Energetyka.

Ale nawet bez tych trafień gryfinianie od 20 minuty kontrolowali przebieg meczu. Niestety nie do końca… Osiągnięta w 20 minucie przewaga 3-4 bramek zaczęła topnieć dopiero po 56. minucie. Wówczas jeszcze Energetyk prowadził 29:25.

- Od tego momentu gospodarze zaczęli odrabiać straty, sędziowie podjęli również trochę dziwnych decyzji – relacjonuje Andrzej Kejs, który tego dnia poniekąd zastępował na ławce trenerskiej nieobecnego Arkadiusza Augustyniaka.

Na minutę przed końcem grający w osłabieniu Energetyk prowadził 29:28, wówczas gryfinianie poprosili o czas. Gdy tylko wznowili grę sędziowie po kilku sekundach zaczęli sygnalizować grę pasywną i nasi zawodnicy musieli rzucać z nieprzygotowanej pozycji. Tytani przejęli piłkę, a gdy wyprowadzali akcję przerwał ją jeden z naszych graczy za co wylądował na ławce kar. Energetyk kończył więc mecz grając w czterech zawodników w polu. Tytani wyrównali na osiem sekund przed końcem meczu. Nic więcej już się nie wydarzyło. W ekipie gryfińskie pozostał niedosyt.

Co ciekawe takim samym wynikiem zakończył się mecz Eltronika z MKS Grudziądz. Wykorzystała to Gwardia, która wskoczyła na drugą pozycję. Energetyk spadł zaś na trzecią lokatę.

Dwa następne mecze nasi zawodnicy zagrają we własnej hali. Najpierw podejmować będą AZS Toruń (1.02, godz. 18.00), który w tym sezonie jeszcze nie zdobył ani jednego punktu. A tydzień później zmierzą się z GKS-em Żukowo (8.02). Mecz z Żukowem wyjątkowo o godzinie 15.00.

Tytani Wejherowo – Energetyk Gryfino 29:29 (14:17)

Energetyk: Wamka, Młynarczyk – Zając 12, Oleszczyszyn 6, Nowomiejski 3, Polak 3, Jezierski 2, Statkiewicz 2, Zieliński 1, Kminkowski