eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Entliczek - pentliczek, co w Gryfinie robił Piechniczek?

Gdy w 2016 roku opisywaliśmy mecz reprezentacji Polski z Polonią Gryfino wydawało nam się, że był to jedyny występ kadry narodowej w naszym mieście. Okazało się, że był jeszcze jeden taki pojedynek...

Na trop kolejnego meczu nakierował nas Ryszard Kwieciński. Były piłkarz Polonii Gryfino i Ogniwa Babinek przyznał jakiś czas temu, że wystąpił przeciwko zawodnikom z pierwszych stron gazet.

- Dopiero wchodziłem do zespołu Polonii, a tu taki mecz! To było dla mnie najważniejsze wydarzenie w przygodzie z piłką nożną, bo w reprezentacji Polski grało kilku przyszłych mistrzów olimpijskich - mówił pan Ryszard.

Sprawdziliśmy. Do wspomnianego spotkania doszło w październiku 1968 roku, gdy reprezentacja B... przebywała w Gryfinie na obozie przygotowawczym. Jednym z powołanych piłkarzy był Antoni Piechniczek z Ruchu Chorzów.

- Jako selekcjoner brałem udział w wielu obozach. Jako piłkarz, w zaledwie kilku, trzech kadry B i trzech reprezentacji A. W 1968 roku szykowaliśmy się do meczu z NRD B - wspomina trener, który w 1982 roku doprowadził Polskę do trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata.

 

Więcej o zapomnianym meczu z reprezentacją Polski można przeczytać w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu