eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Fabiniak wznowił karierę w Niemczech

Po trzech latach przerwy Bartosz Fabiniak wrócił na ligowe boiska. W rundzie jesiennej reprezentował barwy SV Blau-Weiss Ramsloh

W 2016 roku Bartosz Fabiniak rozstał się z 1-ligową Olimpią Grudziądz. Mimo, iż miał zaledwie 34-lata, postanowił zawiesić piłkarską karierę. Jak mówił, przez całe życie grał na wysokim poziomie (był nawet powoływany do reprezentacji kraju) i na takim poziomie chce zakończyć boiskowe występy.

Z tego względu zrezygnował m.in. z propozycji Mariusza Kurasa, który zachęcał go do powrotu do Energetyka. Drużynie z Gryfina odmówił ponownie latem tego roku, tyle że ze zgoła odmiennego powodu.

- Bartek dostał ciekawą propozycję z Niemiec. Praca, mieszkanie i dodatkowo gra. Nie mogliśmy mu zaoferować choćby połowy tego - tłumaczył trener Marcin Łapiński.

Nazwa nowego klubu bramkarza długo owiana była tajemnicą. Z pomocą przyszedł portal 90minut.pl, który w biogramie Fabiniaka zawarł nazwę jego zespołu.

Mowa o SV Blau-Weiss Ramsloh, drużynie spod holenderskiej granicy, ponad 600 kilometrów od Gryfina! Tamtejszy klub występuje na poziomie Bezirksliga IV, co jest siódmym szczeblem rozgrywek, licząc od Bundesligi. W rundzie jesiennej zespół spisywał się słabo.

Po piętnastu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z trzynastoma punktami na koncie (3 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek, bilans bramek - 18:31). Fabiniak zagrał w ośmiu spotkaniach.

Co ciekawe, jego klubowym kolegą jest Rafał Grzelak, były reprezentant kraju, niegdyś jeden z największych talentów polskiego futbolu.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu