eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

GALKO. Dolna w finale, suknie walczą do końca

Powoli w decydującą fazę wchodzi jubileuszowa, 20. edycja Gryfińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki Oldbojów. Poznaliśmy już pierwszego finalistę – to Dolna Odra. W drugim półfinale La Lucienne pokonało Bud-Mat, który mimo to wciąż jest bliżej gry w finale

Po dwóch meczach półfinałowych Bud-Mat prowadził z La Lucienne 2:0. Wydawało się, że trzeci mecz będzie tylko formalnością. Tym bardziej, że po jego pierwszych kilku minutach Starosta i spółka wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę. Ale La Lucienne szybko zniwelowała tę stratę do kilku oczek. Niewielka przewaga Bud-Matu utrzymywała się do ostatniej minuty, wówczas szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła La Lucienne, drużyna sponsorowana przez producenta sukien ślubnych. A dokładniej uczynił to Marcin Zakrzewski, który zdobył decydujące punkty. Czy czwarte starcie tej pary będzie równie ciekawe? Czy La Lucienne stać na doprowadzenie do stanu 2:2? Kolejny mecz szóstego lutego o godzinie 20.00.

W drugim półfinale już wszystko jasne. Dolna Odra rozbiła osłabione SKSM (m.in. brak Marcina Musiała i Jarosława Szyłki) i pewnie awansowała do finału z bilansem 3:0.

Nie było nerwowych końcówek w meczach małej tabeli. ASP 1 pokonali Autsajderów 71:44, choć absolwenci tak dużą przewagę wypracowali sobie dopiero w drugiej połowie. Po groźnie wyglądającej kontuzji Macieja Wirskiego w Autsajderach wyraźnie brakowało rozgrywającego. ASP 1 przybyło za to w najliczniejszym w tej edycji składzie, co bez wątpienia miało przełożenie na grę.

Ostatni mecz to wygrana Cechu z ALO. W ten sposób Cech zmazał plamę po porażce z Gminą Gryfiną. Świetną partię rozegrał Łukasz Lewandowski, który osiem razy trafił za trzy punkty.

Dolna Odra – SKSM 76:50 (36:23)
Dolna: Kowalski 17 (2), Kwiatkowski 14, Tołłoczko 11 (1), Ziemba 11 (1), Pieluchowski 9 (1), Przetak 8, Grzesik 4, Łowicki 2
SKSM: Skocelas 17 (2), Klata 14 (2), K. Walasek 9 (1), Rzeźnicki 6, Łączyński 2, M. Walasek 2
Stan rywalizacji: 3:0 dla Dolnej Odry

La Lucienne – Bud-Mat 72:70 (36:43)
LL: Zakrzewski 29 (1), Natkański 19 (2), Matoszko 13, Wrzosek 7, Ziemba 2, Gorzkiewicz 2
BM: Starosta 24 (3), Podfigurny 19 (2), Jarmołowicz 12 (2), Mężyński 8, Janczura 7
Stan rywalizacji: 2:1 dla Bud-Matu. Następny mecz 6.02 godz. 20.00. Ewentualnie piąty, 13.02, godz. 18.00.

Mała tabela o miejsca 5-10
ASP 1 – Autsajderzy 71:44 (30:29)
ASP 1: Baszak 19, Czyleko 13, Sroka 11, Hozer 11, Nawrocki 10, Wilk 4, Osiński 2
Autsajderzy: Chańko 14 (2), Cieszyński 13, M. Żołnowski 10, Miler 3, D. Żołnowski 2, Wirski 2

Cech – ALO 76:44 (29:19)
Cech: Lewandowski 32 (8), Jałosiński 13, Grzegorek 11 (1), Motyka 10, Kokoszyński 6, Kozakiewicz 4
ALO: M. Dudkiewicz 20 (3), J. Dudkiewicz 11 (2), Stankiewicz 7, Sikora 4, Sochaj 2

10. Autsajderzy            2          0          2          95:126

Następne mecze (6.02): godz. 18.00 Gmina Gryfino – ALO, godz. 19.00 She Biżuteria – Autsajderzy, godz. 20.00 La Lucienne – Bud-Mat