eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

GALKO. Suknie lepsze od klejnotów [FOTO]

Autor: Kamil Miler

W ostatnim meczu jedenastej kolejki doszło do bardzo ciekawego starcia. La Lucienne, która była już pewna awansu do play-off pokonała She Biżuterię, wciąż walczącą o play-offy

Sponsorem La Lucienne jest firma specjalizująca się w szyciu sukien ślubnych. Zagrała w tej kolejce z ekipą, której sponsor handluje biżuterią. Jedno z drugim ma trochę wspólnego, ale tego dnia nie było miejsca na żadne uprzejmości. Od pierwszej do ostatniej minuty trwała zacięta walka, okraszona sporą dawką emocji. Sięgnęły one zenitu w ostatnich minutach. Obie ekipy grały w osłabionych składach. La Lucienne miało jednak krótszą ławkę (tylko jeden rezerwowy). Gdy na cztery minuty przed końcem za pięć przewinień plac gry opuścić musiał Tomasz Matoszko, a inni zawodnicy zagrożeni byli tym samym, wydawało się, że She Biżuteria jest bliska zwycięstwa, tym bardziej że wyszła ona na prowadzenie dzięki serii celnych rzutów Salima Hamdaouiego. Dość niespodziewanie La Lucienne zaczęło wówczas rzucać za trzy punkty. Celne trafienia z dystansu Arkadiusza Ziemby i Tomasz Gorzkiewicza sprawiły, że to La Lucienne zwyciężyło. Dla She Biżuterii to druga porażka. Wszystko wskazuje na to, że to między nią a SKSM rozstrzygną się losy ostatniego, czwartego miejsca w play-off. Chyba, że… w najbliższej, przedostatniej kolejce She Biżuteria pokona Dolną Odrę, a SKSM przegra z ASP 1. To raczej jednak mało realny scenariusz. A nawet w przypadku zwycięstwa She Biżuterii i wygranej SKSM z ASP 1, zadecyduje ostatnia kolejka. Na chwilę obecną SKSM ma o jedną porażkę więcej od klejnotów, jednak w przypadku równej liczby punktów decyduje mecz bezpośredni. Ostatnia kolejka zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

Zespoły z miejsc 1-3 są już bezpieczne. Mało tego, na 99% możemy wskazać, kto na jakim miejscu się uplasuje. Dolna Odra ma do rozegrania jeszcze dwa mecze (She Biżuteria, ALO), a do zapewnienia sobie pierwszej pozycji po rundzie zasadniczej wystarczy jej tylko jedno zwycięstwo. Jeśli zwycięży, w którymś z tych spotkań druga na pewno będzie La Lucienne. Nawet jeśli przegra w swoim ostatnim meczu (ALO). Ma ona co prawda tylko jedną porażkę mniej od Bud-Matu, ale była lepsza w meczu bezpośrednim. Trzeci więc na pewno będzie Bud-Mat. Tak więc Bud-Mat zapewne spotka się w półfinale z La Mariettą, a Dolna Odra z She Biżuterią lub z SKSM.

W jedenastej kolejce ciekawie było również w innych spotkaniach. Autsajderzy po bardzo wyrównanym meczu pokonali Gminę Gryfino 47:39. Osiem punktów różnicy wypracowali sobie dopiero w ostatniej minucie.

Mylne wrażenie może sprawiać również końcowy wynik meczu Bud-Matu z ALO. Dość niespodziewanie ALO długo utrzymywało „kontakt wzrokowy” z przeciwnikiem. Bud-Mat przez 30 minut prowadził różnicą ok. 10 punktów. Dopiero ostatnie minuty jednoznacznie przechyliły szalę na jedną ze stron. Bardzo skutecznie zagrał Zbigniew Podfigurny, kat ALO, który wykończył ich szybkimi kontrami.

Dość długo opór rywalowi stawiało także ASP 1, do przerwy przegrywając z Cechem siedmioma punktami. Rywale jednak w drugiej odsłonie bezlitośnie punktowali Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1. Prym w tym wiodła trójka: Lewandowski – Grzegorek – Motyka. ASP 1 wciąż boryka się z kłopotami kadrowymi, co oczywiście przekłada się na wyniki.
Poniżej fotogaleria z 11. kolejki. Filmy zostaną umieszczone w poniedziałek (9.12).

Autsajderzy – Gmina Gryfino 47:39 (22:21)
Autsajderzy: Cieszyński 19, Chańko 19 (3), M. Żołnowski 4, Oleszczyszyn 3, Wirski 2
Gmina: Wierzbicki 12 (1), Szmit 11, Strugarek 7, Fuks 5 (1), Czosnowski 2, Sikora 2

Bud-Mat – ALO 80:52 (37:28)
Bud-Mat: Podfigurny 30 (1), Jarmołowicz 24 (4), Starosta 17, Mężyński 3, Sołoniuk 2, Janczura 2, Grąbczewski 2
ALO: Stankiewicz 25, M. Dudkiewicz 17, Sikora 7, J. Dudkiewicz 3 (1)

Cech – ASP 1 85:54 (32:25)
Cech: Lewandowski 30 (6), Grzegorek 25, Motyka 23, Kozakiewicz 4, Wyrwicz 3 (1)
ASP 1: Nawrocki 22 (5), Baszak 21, Wilk 7 (1), Osiński 4

La Lucienne – She Biżuteria 64:60 (26:26)
LL: Zakrzewski 20 (1), Ziemba 14 (4), Natkański 11, Gorzkiewicz 8 (2), Matoszko 6, Wrześniewski 5
SB: Hamdaoui 23 (1), Pląska 17, Kowalski 7, Stankiewicz 4, Sowiński 4, Nowak 2, Stelmach 2

10. Gmina 7 0 7 298:524

Następne mecze (12.12): godz. 18.00 Dolna Odra – She Biżuteria, godz. 19.00 Cech – Gmina Gryfino, godz. 20.00 La Lucienne – ALO, godz. 21.00 SKSM – ASP 1

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej (19.12): godz. 18.00 Dolna Odra – ALO, godz. 19.00 Cech – Bud-Mat, godz. 20.00 SKSM – She Biżuteria, godz. 21.00 ASP 1 – Gmina Gryfino