eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gazeta Gryfińska: Jest inwestor na gryfińskie korty!

Autor: Kamil Miler

Właściciel firmy z naszego powiatu zainteresowany jest wieloletnią dzierżawą zapuszczonych kortów w Gryfinie i stworzeniem u nas atrakcyjnej bazy do gry w tenisa ziemnego i piłki nożnej. Planuje wybudować trzy kryte korty i kryte boisko

Zaniedbane korty stanowią kiepską wizytówkę naszego miasta, tym bardziej, że w związku z lokalizacją – znajdują się tuż przy parkingu Centrum Wodnego Laguna – obserwuje je wielu przyjezdnych. Dlatego inicjatywę przedsiębiorcy z Widuchowej przyjęto z entuzjamem, ale wciąż trwają jeszcze negocjacje.

- Póki co, jako radni nie znamy jeszcze szczegółów tej inwestycji. Moim zdaniem, jeśli jest osoba, która chce o to zadbać i zrobić z tego użytek z korzyścią dla miasta oraz mieszkańców, to jak najbardziej jestem na tak. Jeżeli to będzie ciekawa oferta, to myślę, że większość radnych powinna być przychylna temu pomysłowi – mówi radny Maciej Puzik.

- Podmiot, który niedawno się zgłosił, ma o wiele większe doświadczenie niż poprzedni dzierżawca. Wszystko wskazuje na to, że również większy kapitał potrzebny do wykonania tej inwestycji. Plany wymagają bowiem dużej ilości pracy – mówi wiceburmistrz Tomasz Miler.

Rozmawialiśmy również z potencjalnym inwestorem - jeśli Gmina Gryfino podpisze z nim umowę, to ten informuje, że jeszcze w tym roku mogą powstać dwa pierwsze kryte korty.

Obszerny materiał poświęcony planowanej inwestycji na gryfińskich kortach znajdziecie w jutrzejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.