eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gdzie po znicze w Gryfinie?

Gdzie najtańsze, a gdzie najdłużej palące się? Sprawdziliśmy i porównaliśmy kilka miejsc, w których można kupić w naszym mieście znicze oraz przetestowaliśmy proponowane mieszkańcom produkty.

Już tylko kilka dni zostało do Święta Wszystkich Świętych. Sklepy prześcigają się w sprzedaży sortymentu związanego z tym wydarzeniem. Przetestowaliśmy jedną z kategorii cenowych, proponowanych przez sklepy zniczy. Zdecydowaliśmy się na poszukiwania mając do dyspozycji kwotę od 1 do 2 złotych na jeden znicz.

Biedronka oferuje szklane znicze, w białym i czerwonym kolorze w cenie 1,19 zł za sztukę. W naszym teście znicz ten palił się najdłużej, prawie 29 godzin. Jeśli mielibyśmy wybierać zarówno pod względem cenowym, jak i wydajności to daje to zdecydowanie pierwsze miejsce w tej kategorii cenowej. Oczywiście, sklep oferuje jeszcze inne, większe znicze z różnymi sakralnymi, bądź roślinnymi motywami. Już za 7,99 zł można dostać znicz, którego długość palenia wynosi powyżej 60 godzin.

W sklepie przy Cmentarz Komunalnym, można kupić znicze w szerokim wyborze. Za 17,99 zł dostaniemy już bardzo duży, ozdobiony znicz, który wytrzyma 90 godzin palenia. Przetestowany przez nas był najdroższym w ofercie, kosztował 1,50. W teście zajął drugie miejsce, gasnąc po 20 godzinach.

Sklep Odido, na Górnym Tarasie ma dość duży wybór zniczy, Najtańszy można tu dostać za 1,20 zł. Jeśli bardziej chcemy uczcić pamięć o zmarłym, możemy wybierać w asortymencie, aż do najdroższych, za 24,99 zł. Znicz z najniższej półki cenowej palił się niewiele ponad 15 godzin, zajmując w rankingu trzecie miejsce.

Intermarche sprzedaje w tej kategorii cenowej produkt, który zdecydowanie różni się od pozostałych. Pomimo najkrótszego czasu palenia, który wyniósł niespełna 13 godzin, oryginalny kształt zasługuje na wyróżnienie. Cena jednej sztuki tego znicza wynosi 1,25 zł. Oprócz tego znajdziemy tam szeroki wybór większych i droższych zniczy, których największy można dostać za 17,99 zł.

Oferta Biedronki okazała się najbardziej korzystna pod kątem ceny, a sklepu Intermarche jakości wykonania. Nie wszyscy jednak zwracaj uwagę na szczegóły związane z czasem palenia się zniczy. Przy sklepie na parkingu spotkaliśmy jednego z mieszkańców robiącego zakupy. Spytaliśmy go, czy kiedyś porównywał te produkty pod względem długości palenia.
- Każdy znicz pali się tylko godzinę. Potem jest kradziony - odpowiedział z przekąsem.Wyraźny zwycięzca ekonomiczny. Zarówno pod względem ceny jak i długości palenia znicz z Biedronki, to obecnie najkorzystniejsza oferta w Gryfinie.


Drugie miejsce zajął znicz kupiony w sklepie przy cmentarzu. Działał 20 godzin.


Znicz ze sklepu Odido palił się niespełna 13 godzin. Trzecie miejsce.


Znicz ze sklepu Intermarche, z 13 godzinami palenia się znicza zajął ostatnie miejsce w kategorii długości palenia, w rankingu estetyki został jednak oceniony najlepiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu