eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

GLHA. Młode Wilki z Ukrainy

Ukraińscy mieszkańcy Gryfina coraz częściej uczestniczą w życiu społecznym naszego miasta. Widać to również w rozgrywkach Gryfińskiej Ligi Halówki Amatorskiej, gdzie jedna z drużyn ma w składzie aż… siedmiu obcokrajowców!

Zespół Młodych Wilków to jedna z największych ciekawostek ostatnich miesięcy w naszym futbolowym światku. Grupa gryfinian zgłosiła się do hermetycznego grona GLHA. Od początku budzili więc spore zainteresowanie, które podkręcały ich ciągłe… porażki. Kto nie śledzi na bieżąco rywalizacji w lokalnej halówce, ten musi wiedzieć, że przez dziesięć kolejek Młode Wilki nie były w stanie zdobyć choćby jednego punktu. Serię porażek przerwali dopiero w spotkaniu numer jedenaście, gdy dość nieoczekiwanie pokonali Czarnych Lubanowo (czwarte miejsce w tabeli). Zdaniem obserwatorów ligi, nie byłoby to możliwe bez wsparcia piłkarzy z Ukrainy.

- To, że zasilili nas chłopaki ze wschodu było czystym przypadkiem. Nie planowaliśmy tego – mówi Dawid Pijanka, kapitan beniaminka GLHA.

Młode Wilki przystąpiły do ligi w całkowicie polskim składzie. Skąd więc aż siedmiu obcokrajowców? Wszystko przez organizatorów.

- Jesienią zgłosiła się do nas grupa chłopaków z Ukrainy. Są na miejscu od jakiegoś czasu, zaadaptowali się i chcieli wziąć udział w GLHA – tłumaczy Przemek Urbański.

Było ich jednak zbyt mało, by założyć własny zespół. Ponadto rozgrywki już trwały.

- Nie mogliśmy wprowadzić kolejnego uczestnika. Powiedziałem więc, że popytam kapitanów drużyn, czy nie potrzebują wzmocnień – tłumaczy jeden z dwóch organizatorów.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu