eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gmina Gryfino otrzymała dwa miliony od rządu. Co za to wybuduje?

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do jednostek samorządu terytorialnego na Pomorzu Zachodnim trafi kolejna transza środków, ponad 68,7 mln zł - poinformował dzisiaj Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

 Jak tłumaczy Wojewoda: RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze podchodzą z funduszu COVID-19 i mają stanowić wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też dla firm, które realizują inwestycja oraz samych mieszkańców - użytkowników nowych dróg, parków, czy też osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

To już II tura RFIL, w której udział wzięła gmina Gryfino. W pierwszej otrzymała niemal 5,5 miliona złotych. Teraz na konto gryfińskiego magistratu spłyną dwa miliony złotych.

Pieniądze te mają zostać wykorzystane na budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz świetlicy z zapleczem socjalnym i mieszkaniem funkcyjnym z zagospodarowaniem terenu, drogą wewnętrzną i infrastrukturą techniczną, a także dwiema przestrzeniami rekreacyjnymi.