eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfinianin ukończył jeden z najtrudniejszych biegów świata

Festiwal Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) w Chamonix to jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Zawody wokół masywu Mont-Blanc (171km!) ukończył gryfinianin, Marcin Kłopotek, który opowiada o przygotowaniach oraz walce na morderczej trasie, na której spędził ponad 42 godziny

Start na UTMB był moim wielkim marzeniem. Zrodził się w 2013 r. po tym jak ukończyłem pierwszy poważny ultramaraton. Była to licząca 137 kilometrów „Próba przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej".

Pamiętam, że zawodom towarzyszyła fatalna pogoda. Padało przez dwanaście godzin, przez co na metę wbiegło około 100 osób z grona 500 startujących! Znalazłem się w grupie szczęśliwców, którzy ukończyli zawody.

Byłem szczęśliwy, chociaż fizycznie zajechany. Miałem liczne odciski, opuchnięcia nóg, ale czułem się bardzo wzmocniony psychicznie! Odczuwałem również wielką radość. Chciałem więcej i wtedy narodziła się myśl o legendarnym UTMB.

Szczerze mówiąc, sześć lat temu niewiele wiedziałem na temat francusko-włosko-szwajcarskiego biegu. Słyszałem tylko, że jest to marzenie każdego ultrasa. I tak stało się też moim.

Całą relację można przeczytać w Gazecie Gryfińskiej.