eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfino pomaga seniorom!

Ruszają akcje społeczne w celu niesienia ludziom starszym pomocy podczas stanu zagrożenia epidemicznego.

Jedną z pierwszych osób, która zainicjowała taką akcję w Gryfinie był ks. Robert Szyszko z parafii na Górnym Tarasie. Wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami, głównie z Józefowych Grup Wsparcia oferuje osobom starszym pomoc w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków. Osobiście może również udzielić komunii świętej. Tel. do ks. Roberta: 531-580-030.

Za ciosem poszły kolejne osoby oraz stowarzyszenia (Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze). A tymczasem w Gminie Gryfino trwa opracowywanie systemu pomocy dobrosąsiedzkiej.

Aktywnie zaczęła działać również radna Magdalena Pieczyńska. Poniżej komunikat, który nam przesłała, zachęcając do pomocy swoim sąsiadom.

 

Sąsiedzi Sąsiadom – Pomagamy Seniorom, Osobom Samotnym

Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji pomagania tym, którym w obecnej sytuacji jest jeszcze ciężej. Osoby starsze, samotne, teraz szczególnie potrzebują pomocy i wsparcia, miłego gestu, dobrego słowa. 

Do akcji włączyła się również Gmina Gryfino, dzięki której plakaty:

- zostaną wydrukowane
- przekazane wolontariuszom/kom
- przekazane do spółdzielni
- przekazane do sołectw
- udostępnione w kanałach informacyjnych gminy

Wszystkie ręce na pokład, dziękujemy.

Gryfińscy wolontariusze i wolontariuszki, społecznicy i społecznicy, mieszkanki i mieszkańcy też się włączają w te działania. Mamy wpływ na to by zadbać o siebie, bliskich, sąsiadów stosując się do zaleceń i troszcząc o tych, którzy tego potrzebują.


Jak to zrobić?

Po pierwsze!

Wystarczy:
1) wydrukować plakat – w załączeniu
2) wpisać swój nr mieszkania albo/i telefonu
3) przykleić na klatce

Po drugie!

Udostępnić, przekazać wszędzie, gdzie się da. Informacja powinna dotrzeć do tych, którym możemy pomóc.

Po trzecie!

Jeśli jesteś chętna/tny do pomocy w ramach akcji wpisz w komentarzu kontakt do siebie albo napisz wiadomość, z pewnością skorzystam z Twojej pomocy. Można też wskazać osoby, rodziny o których wiecie, że można im pomoc. Pełna dowolność.

Pamiętajmy jednak, że jest to akcja dobrowolna, wyłącznie dla zdrowych dorosłych osób.  To niewiele, ale wystarczy, żeby okazać solidarność.

To też jest ważne!

Pomysł akcji wyrósł z odruchu serca warszawiaków, którzy na klatce schodowej wywiesili ogłoszenie o pomocy sąsiedzkiej. Do nich dołączają kolejne miasta i grupy wolontariuszy.

Słów kilka o zasadach:

Pomoc powinna dotyczyć dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków. Zakupy nie powinny przekroczyć kwoty 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości powinny być kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane muszą być wyłącznie na podstawie recept. Pomoc może dotyczyć również wyjścia z psem.

 

Więcej informacji pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/events/596389144272155/

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu