eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Gryfińska koperta życia

Autor: dost.

Koperta życia to ogólnopolska akcja, do której zachęcają pracownicy służby zdrowia. Stowarzyszenie Pokolenia Pokoleniom pierwsze na terenie naszego powiatu wyszło z inicjatywą do burmistrza Gryfina, by wdrożyć gryfińskie koperty życia w naszą codzienność

Koperta życia jest skierowana przede wszystkim do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Polega na zamieszczeniu wszystkich informacji na temat stanu zdrowia, branych leków oraz chorób, na które określona osoba choruje. Na specjalnej karcie umieszczamy takie informacje razem z danymi osobowymi i ewentualnym numerem telefonu do osoby, którą chcielibyśmy powiadomić w razie hospitalizowania. Zapisaną kopertę umieszczamy na lodówce, która znajduje się prawie w każdym domu. Ma to na celu ułatwienie pracy ratownikom i pracownikom służby zdrowia, gdyby coś się stało i gdy nie jesteśmy w stanie sami przekazać takich informacji. Burmistrz Gryfina przychylił się do projektu i wspomógł akcję przeznaczając na nią 3.000zł

- Jest to projekt pilotażowy, więc na wstępie musimy się zorientować, czy mieszkańcy naszego powiatu będą chętni, by wyposażyć siebie, bądź swoich bliskich w gryfińską kopertę życia. Uważam, że zainteresowanie tą akcją powinno być wśród naszego społeczeństwa spore – mówi Edyta Molasy ze stowarzyszenia Pokolenia Pokoleniom.

Każda placówka medyczna w Gryfinie i w Gardnie dostanie po 200 kopert. Te placówki będą pierwsze, które zostaną objęte tym programem i które wyraziły chęć wzięcia udziału w tej akcji. Przedstawiciele placówek potwierdzili, że takie koperty są bardzo istotne i mogą uratować wiele osób.

- Jeżeli na 1000 wydanych pakietów choć jedna osoba zostanie uratowana dzięki kopercie, to będzie to naprawdę dużym sukcesem i będziemy widzieć, że warto jest rozsławiać takie akcje – dodaje Edyta Molasy-Malinowska.

Koperta Życia to zestaw składający się z :

- plastikowej koperty na zatrzask z naklejką „Karta informacyjna”

- karty informacyjnej, którą należy po wypełnieniu i podpisaniu przez lekarza rodzinnego umieścić w kopercie

- naklejki informacyjnej „Tu Jest Koperta Życia”

Mieszkańcy będą mogli otrzymać bezpłatnie kopertę w przychodniach na terenie gminy Gryfino. Ta koperta może uratować twoje życie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu