eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Grzegorz Aftyka zagrał w Lidze Mistrzów

Pochodzący z Borzyma Grzegorz Aftyka zadebiutował w prestiżowych rozgrywkach. W zakończonym przed chwilą meczu jego Legia zremisowała 2:2 ze Sportingiem Lizbona.

Chodzi oczywiście o rozgrywki UEFA Youth League, a więc Młodzieżowej Ligi Mistrzów, dla zespołów z kategorii U-19. "Młoda" Legia Warszawa uzyskała prawo startu w rozgrywkach za sprawą seniorskiej drużyny i tak samo jak podopieczni trenera Jacka Magiery zmierzy się w fazie grupowej z Borussią Dortmund, Realem Madryt i Sportingiem Lizbona.

Dziewiętnastoletni "Wojskowi" rozegrali dotąd dwa mecze, w których ulegli 2:0 Borussi oraz zremisowali 2:2 ze Sportingiem. W tym drugim spotkaniu, zakończonym przed kilkoma minutami, debiut w UYL zanotował 18-letni Grzegorz Aftyka. Wychowanek Energetyka Gryfino pojawił się na boisku w 69 minucie, zastępując na nim Adama Ryczkowskiego.

Tym samym wziął udział w emocjonującej końcówce. Po tym jak gospodarze, w 80 minucie wyszli na prowadzenie (2:1), wydawało się, że Legia nie zdoła nadrobić strat. Udało jej się to jednak w ostatnich sekundach pojedynku, gdy Szczepański uderzył piłkę w samo okienko, doprowadzając do remisu i historycznego punktu w rozgrywkach dla polskiego zespołu.

Jeżeli chodzi o zawodnika z Borzyma, wziął on udział w dwóch akcjach swojego zespołu. W 90 minucie oddał strzał z dystansu, który zdołali jednak odbić defensorzy Sportingu, zaś chwilę później, w podbramkowej sytuacji niecelnie podał do Cichockiego.