eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Harmonogram budowy dróg… ugrzązł

Harmonogram budowy dróg w mieście i gminie Gryfino został przyjęty w 2016 roku jako dokument, którym obecna władza chciała uporządkować temat kolejności inwestycji drogowych, które od zawsze wywołują wiele emocji w społeczeństwie. Jak zapowiadał wiceburmistrz T. Miler, tego wymaga uczciwość wobec mieszkańców, którzy powinni mieć świadomość, czy szybko mogą się spodziewać dróg przy swoich domach. W ostatnich latach jednak o tym dokumencie jakby... zapomniano

Co dalej z realizacją harmonogramu budowy dróg? Czy dokument definitywnie poszedł w odstawkę?

- To nieprawda, realizujemy zadania drogowe, ale dziś z uwagi na sytuację finansową, decydującym kryterium jest możliwość pozyskania środków finansowych - mówi Tomasz Miler.

- Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Tyle, że musi być konsekwentnie realizowany. Jeżeli sytuacja będzie wyglądała tak jak obecnie, to mija się to z celem - twierdzi z kolei radny opozycyjny, Piotr Romanicz z PiS.

- Poglądając na pierwszy harmonogram zeszło z niego siedem pozycji plus dodatkowo dwie pominięte w poprzednich latach, które nie były ujęte w harmonogramie - wyjaśnia Piotr Zwoliński, radny GiS.

 

W aktualnym wydaniu wydaniu Gazety Gryfińskiej znajdziecie obszerny materiał o harmonogramie budowy dróg zawierający m.in. wywiady z wyżej wymienionymi osobami.

Po tym artykule dotarły do nas kolejne głosy od mieszkańców, temat będzie więc kontynuowany w kolejnych wydaniach Gazety Gryfińskiej.