eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Hipsz odwlekł w czasie nieuniknione. Trzeciej ligi nie będzie

W poniedziałek 22 stycznia zarząd Energetyka Gryfino wydał komunikat. Krótki tekst zapowiadający walkę o przystąpienie do trzeciej ligi nijak ma się jednak do rzeczywistości. Mimo słów prezesa Marka Hipsza już teraz wiadomo, że nasz zespół nie wystąpi w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Nie ma na to najmniejszych szans - czytamy w Gazecie Gryfińskiej

Składając wszystkie puzzle w całość: po dwóch tygodniach od rozpoczęcia przygotowań, zespół Energetyka nie ma trenera i ani jednego zawodnika do gry w 3.lidze.

Jak zapewnia Rafał Kaliciak, do końca sezonu nie opuści rezerw. Do gry w drużynie nie garną się zarówno testowani, którzy odrzucili proponowane warunki finansowe, ani również dotychczasowi zawodnicy. Część z nich znalazła nowe klubu, a pozostali chcą pomóc „Energii”, ale od nowego sezonu, w Wojewódzkiej Okręgówce.

Zespół nie rozegrał ponadto ani jednego z dwóch planowanych na ubiegły tydzień sparingów.

Komunikat zarządu KSE, zapowiadający walkę o przystąpienie do 3.ligi jest niczym innym, jak zagrywką prezesa. Jako że do startu rundy wiosennej pozostały niemal dwa miesiące, rezygnacja już na tym etapie wyglądałaby fatalnie, nie tylko pod względem wizerunkowym. Marek Hipsz, zachowując pozory, dopiero za kilka tygodni poda oficjalny komunikat o wycofaniu Energetyka z rozgrywek.

Drugim powodem odwlekania decyzji, która już zapadła są pieniądze. Zarząd KSE wciąż czeka na przelew z magistratu (w wysokości 300 tysięcy złotych na zadania z zakresu piłki nożnej w 2018 r.), obawiając się, że wycofanie zespołu w styczniu mogłoby wpłynąć na obniżenie dotacji.

Jedno jest pewne: wiosną nie zobaczymy Energetyka na 3-ligowych boiskach. Na pewno.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu