eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ile pieniędzy idzie na dzieci, a ile na dorosłych?

Przy okazji każdej sesji Rady Miejskiej, jak bumerang wraca sprawa pieniędzy przeznaczonych z budżetu na sport. Kwestia ta od dawna stanowi kość niezgody między obozem władzy a oponentami burmistrza

Temat pieniędzy, które z budżetu gminy idą na zadania z zakresu kultury fizycznej podnoszą przede wszystkim radni Koalicji Obywatelskiej. W ich opinii, zdecydowanie zbyt wiele środków zostaje przeznaczonych na amatorski sport i dotacje dla dorosłych zawodników (m.in. Energetyka, KPR i innych klubów sportowych). W samym 2020 roku kilkukrotnie dochodziło do obustronnych przepychanek i publicznego przedstawiania swoich racji.

Obserwujemy je z boku z nieukrywanym zdziwieniem. Kwestia podziału środków nie jest owiana nimbem tajemniczości. Informacje o podziale środków, co roku jest podawana do wiadomości opinii publicznej, choćby na łamach naszej gazety, gdzie czynimy wyliczenia i analizy.

Tymczasem, wśród argumentów zarówno strony „atakującej”, jak i „broniącej się”, nie padły jak dotąd liczby, które są istotą omawianego zagadnienia. To zastanawiające. Wystarczy bowiem jedynie wziąć kalkulator i wklepać szereg równań, których suma raz na zawsze zamknęłaby temat, bądź… pchnęła dyskusję w nowym kierunku.

Wyręczając radnych, którzy są niezwykle zajętymi ludźmi, postanowiliśmy zbadać temat, co z zaparzeniem kawy zajęło nam okrągły kwadrans.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu