eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Jak w naturalny sposób uniknąć operacji wymiany stawów

Masz problemy z bólem stawowym i ograniczeniem funkcji ruchowej stawów? Pomimo wielu badań i oczywistych przykładów, większość ludzi (w tym lekarze) nie wierzy, że dieta i prawidłowe suplementy mogą mieć tak głęboki wpływ na nasze stawy, skórę, i tkankę łączną. Istnieje wielka luka pomiędzy ogromną złożonością ludzkiego organizmu, a faktyczną bazą danych, na podstawie której lekarze podejmują obecnie decyzje diagnostyczne i terapeutyczne.

W poniższym artykule, dowiesz się o najczęstszych metodach zalecanych przez lekarzy i innych specjalistów medycznych, co robić żeby zredukować bóle stawów. Dlaczego nie zastosować profilaktyki dla swojego ogólnego zdrowia? Dlaczego nie uczymy się, jak zapobiegać lub odwrócić swoje problemy bez czekania na pokazywanie się objawów?

SZCZEGÓŁY

Bardzo częstym naszym problemem jest ograniczenie funkcji ruchowej oraz bóle w stawach czy kręgosłupie. Jedno z krajowych badań wykazało, że około jedna trzecia dorosłych ma problem z jednym lub z większą ilością stawów. Najczęściej narzekamy na bóle kolan, a następnie ramion i bóle stawu biodrowego. Ból stawów może jednak zaatakować każdy staw, począwszy od kostek i stóp, do ramion i rąk włącznie. Gdy się starzejemy, bóle stawów stają się coraz bardziej powszechne i uciążliwe. Aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, musimy wiedzieć, jak działają stawy.

Jak Wygląda Proces Starzenia?
• Każda komórka w naszym organizmie ulega zmianom z upływem czasu.
• Zmniejsza się ilość tłuszczu podskórnego i nawilżenie organizmu, spada pigmentacja i pojawiają się plamy starcze
• Spada elastyczność komórek i krążenie krwi spowalnia się.
• Serce powiększa się a tętnice usztywniają się.
• Siła, elastyczność ciała i wzrost maleje.
• Metabolizm maleje a odzyskanie sił po chorobie trwa dłużej.

JAK PRACUJĄ STAWY

Staw to połączenie dwóch lub więcej końców kości. Końce kości pokryte są specjalną tkanką - chrząstką stawową, która umożliwia gładkie przesuwanie kości i chroni je przed ścieraniem. Staw otoczony jest torebką stawową. Torebka stawowa jest wyścielona od wewnątrz błoną maziówkową (synowium). Torebkę stawową wypełnia płyn stawowy, produkowany przez tę błonę. Końce kości połączone są więzadłami, przebiegającymi wewnątrz i na zewnątrz stawu.
Płyn stawowy odżywia chrząstki, zapewnia też, że powierzchnie stawu ślizgają się płynnie i działają jako amortyzator poprzez rozłożenie ciśnienia stawu.
Ludzka chrząstka stawowa zbudowana jest z kolagenu typu 2 (10-20%), kwasu hialuronowego, siarczanu chondroityny i siarczanu keratyny (1-20%), chondrocytów (1-5%) wody (75 – 80%).

DLACZEGO STAWY ZACZYNAJĄ BOLEĆ?

Oznacza to, że stawy, tkanka łączna i reszta ciała wysychają z wiekiem. Poziom płynu stawowego, który jest zbudowany głównie z kwasu hialuronowego, powoli zmniejsza się. Chrząstka staje się krucha, a następnie rozrzedza się i traci elastyczność. Rezultatem tego procesu jest uczucie, że w naszym stawie jest "kość na kość". Ponadto chrząstka stawowa (specyficzna chrząstka w stawach) nie ma ukrwienia. Składniki odżywcze i tlen dostarczane są z otaczającego płynu stawowego. Po wyschnięciu płynu stawowego, istnieje bardzo ograniczona dostawa składników odżywczych do naszych stawów.

Dlaczego kolagenu i kwasu hialuronowego (HA) nie można uzupełniać z żywności?
• W dzisiejszej przetworzonej żywności często brakuje naturalnych składników odżywczych, które organizm potrzebuje do efektywnego funkcjonowania.
• Organizm wymaga prawidłowych proporcji i masy cząsteczkowej kolagenu 2, kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny w celu ich wchłonięcia i zintegrowania z funkcjonowaniem chemicznym organizmu. Jeśli organizm nie wchłonie nie zintegruje suplementu, to po prostu przechodzi przez układ trawienny i jest eliminowany.
• Absorpcja jest kluczowym czynnikiem, jednak naturalnie występujące cząsteczki kolagenu i HA są zbyt duże i za ciężkie, żeby nasz organizm mógł je wchłonąć. Po prostu są eliminowane w procesie trawiennym. Ważne jest to co bierzemy ale jeszcze ważniejsze jest to, co nasze ciało może i potrafi wchłonąć a to się liczy najbardziej.

INNOWACYJNE, PRZETESTOWANE KLINICZNIE ROZWIĄZANIE DLA ZDROWYCH STAWÓW

Niedawno odkryto nowe źródło kolagenu do odbudowy stawów, kości, skóry i tkanki łącznej. Wywodzi się z jednego naturalnego źródła i wykorzystuje unikalny opatentowany zoptymalizowany proces, aby zapewnić maksymalną absorpcję.
Liczne badania kliniczne potwierdzają jego biodostępność, skuteczność i bezpieczeństwo w użyciu.
Wyniki są tak wyjątkowe, że przyznano 7 amerykańskich i międzynarodowych patentów. Nie ma innych produktów, nawet farmaceutycznych, które wykazałyby podobne wyniki. Jest to specyfik produkowany w USA w NSF, NSF-Sport, CLP/GMP i OTP, w certyfikowanych placówkach.
Jest to całkowity przełom.
Udowodniono klinicznie, że produkowany specyfik poprawia mobilność stawów, zmniejsza dyskomfort i wzmacnia zdrowe chrząstki tkanki łącznej a jako efekt uboczny, nawilża skórę, naprawia tkankę i redukuje zmarszczki oraz głębokie linie na skórze, wszystko to dzieje się od wewnętrznej strony naszego ciała - bez zastrzyków, zabiegów chirurgicznych lub kremów.
Blokuje również hialuronidazę, substancję, która niszczy kwas hialuronowy w organizmie.
To pomaga na wszystkie stawy i tkankę łączną w organizmie, w tym oczy, dziąsła, skórę, paznokcie, i włosy.

WNIOSKI

Najlepszym sposobem, aby uniknąć bólu stawów jest profilaktyka. Można to osiągnąć przez właściwe odżywianie się, suplementację witamin, minerałów oraz umiarkowane ćwiczenia.
Kiedy stracimy HA, tracimy płyn stawowy w naszych stawach i chrząstka zaczyna się pogarszać. Aby temu zapobiec, powinniśmy zacząć używać suplementy jeszcze zanim zaczniemy odczuwać dyskomfort.
Gdy stawy zaczynają boleć, staramy się kontrolować ból poprzez leki lub zastrzyki. Może to prowadzić do pogorszenia sytuacji.
Zreperowanie jednego stawu za pomocą komórek macierzystych, plazmy bogatej w płytki krwi lub technika przeszczepu chrząstki może pomóc, ale nie rozwiąże problemu. Nadal musimy zapewnić odpowiednie składniki odżywcze naszemu organizmowi, tak, aby inne stawy i tkanka łączna pozostała zdrowa.
Wymiana stawu jest leczeniem inwazyjnym i nie zawsze jest skuteczna. Należy traktować ją jako ostateczność, gdy wszystko inne zawiedzie.
Nawet po zabiegu, powinniśmy uzupełnić brakujące składniki odżywcze poprzez właściwą suplementację, aby upewnić się, że inne części ciała i tkanka łączna nie ulegną pogorszeniu.
Wybór właściwej suplementacji jest niezbędny, ponieważ to, co bierzemy, nie zawsze jest wchłaniane przez nasz organizm w dostatecznej ilości. Czasami dzieje się tak, że organizm nie wchłania danego suplementu. Może się to dziać z różnych względów.
Najlepiej jest brać suplementy w postaci płynnej wówczas nie muszą one przechodzić przez układ trawienny, w tym wypadku są one wchłaniane bezpośrednio przez błonę śluzową jamy ustnej prosto do krwioobiegu.

Na bezpłatną konsultację jak poprawić zdrowie twoich stawów, prosimy o kontakt: Małgorzata Zymuła / tel. 602 341 514

 Poniżej prezentujemy wywiad z panią Małgorzatą.

 

Mija pół roku od naszej pierwszej rozmowy o kolagenie. Z jakim spotkała się pani odzewem?
- Zainteresowanie było spore. Zdarzały się nawet telefony od osób z całej Polski. W Gryfinie regularnie stosuje ten produkt kilkanaście osób.

Na pierwsze efekty, z tego, co pamiętam trzeba poczekać około trzech miesięcy?
- Tak. W pierwszej kolejności odczuwalne jest to zwłaszcza w dolegliwościach stawach kolanowych.

Ktoś mógłby zniechęcić się tymi trzema miesiącami.
- Znakiem charakterystycznym, że pojawił się efekt naprawczy jest ból. Pamiętajmy, że to jest profilaktyka. To nie jest środek przeciwbólowy. My dzięki niemu odbudowujemy staw, bez konieczności ingerencji chirurgicznej lub innych zabiegów.

Nie kupimy tego produktu w sklepach ani w aptekach. Opiera się to na sprzedaży polecanej. Jak ludzie reagowali na tę informację?
- Większość z niedowierzaniem. W praktyce prowadzi to do tego, że po jakimś czasie, gdy sami znajdziemy kolejnych chętnych, sami mamy ten produkt już za darmo.

Przede wszystkim sami świadczymy o jego skuteczności.
- Dokładnie. Nie jest to oczywiście konieczność, by zabiegać o kolejne osoby, ale jak już wspomniałam, możemy później cieszyć się kolagenem za darmo. Odnośnie efektów i skuteczności, to ważne, żeby wytrwać i na własną rękę nie ingerować w dawkowanie w sytuacji, w której już poczuliśmy się lepiej. Renomowana firma badawcza Frost & Sullivan z USA, wyróżniła w 2015 r. nasz produkt jako najlepszy ze wszystkich dostępnych na rynku suplementów oraz leków dedykowanych schorzeniom stawów.

Planuje pani jakieś otwarte spotkania na ten temat w Gryfinie?
- Planuję przeprowadzić takie w marcu. Na razie proszę kontaktować się telefonicznie.

Kolagen, o którym rozmawiamy dostępny jest w gamie czterech profilów. Adekwatnie do wieku bądź formy aktywności. Moją uwagę przykuł tez kolagen dla zwierzaków.
- Powszechnym są problemy zwierząt ze stawami. Zwłaszcza, gdy nie zapewniamy im odpowiedniej dawki ruchu. Co ciekawe, one najszybciej pozytywnie reagują na stosowanie naszej suplementacji. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt, najważniejsze w każdej terapii, nie tylko w tej, są ruch i odżywianie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu