eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Julia Sanecka zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata!

Julia Sanecka w weekend weźmie udział w Mistrzostwach Polski Juniorek, zaś pod koniec miesiąca wystartuje w mistrzostwach globu!

Zawodniczka Delfa Gryfino należy do grona najlepszych polskich triathlonistek w kraju. To wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych, która w tym roku miała szansę na podium seniorskiego czempionatu. Jak jednak opisywaliśmy na naszych łamach, zdarzyła jej się rowerowa kraksa, która sprawiła, że 18-latka po raz pierwszy w karierze zmuszona była zejść z trasy.

Przed stypendystką Fundacji Moniki Pyrek znajdują się jednak kolejne cele. Już w najbliższy weekend stanie do walki o złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. Pod koniec sierpnia weźmie ponadto udział w Mistrzostwach Świata U-19!

- Samo zakwalifikowanie się na Mistrzostwa jest już sukcesem, bo w zawodach nie startuje się na zasadzie: "startuje bo chcę"! W impreze zgodnie z regulacjami Międzynarodowej Federacji Triathlonu może wziąć udział 70 zawodniczek, wyłonionych w sposób, który odzwierciedlał będzie reprezentatywność całego globu. O tytuł Mistrzyni Świata Juniorek w Triathlonie walczyć będą zawodniczki z 34 krajów, urodzone w latach 2000 – 2003 – czytamy na stronie Delfa.

Zawody odbędą się 30 sierpnia w szwajcarskiej Lozannie.

- Szykuję na te zawody szczyt formy. Bardzo cieszę się z faktu, że spełnię swoje kolejne sportowe marzenie – napisała Julia na swoim fanpejdżu.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu