eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kamiński z wizytą w Sejmie

Łukasz Kamiński wraz z członkami parlamentarnego zespołu ds. wspierania młodzieżowych rad
Łukasz Kamiński wraz z członkami parlamentarnego zespołu ds. wspierania młodzieżowych radAutor: dost.

Najmłodszy gryfiński radny odwiedził niedawno Sejm RP. Łukasz Kamiński uczestniczył tam w debacie dotyczącej młodzieżowych rad, kiedy dyskutowano na temat aktywnego włączenia się młodych ludzi w działalność na rzecz państwa

Łukasz Kamiński pojechał do stolicy naszego kraju na zaproszenie szczecińskiego sekretariatu ds. młodzieży. Podczas pobytu w Warszawie uczestniczył w konferencji zatytułowanej „Czy i komu potrzebne są młodzieżowe rady”. Odbyła się ona z udziałem młodych ludzi, w większości członków istniejących już młodzieżowych rad miast. W spotkaniu wzięła również udział m.in. minister edukacji Anna Zalewska. Była to okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem młodzieżowych gremiów.

- Zebrani w sali kolumnowej Sejmu RP dowiedzieli się, w jakim kierunku zmierza polityka państwa bezpośrednio dotycząca młodzieżowych samorządów terytorialnych – relacjonuje gryfiński radny. - Otrzymałem dużą dawkę wiedzy z zakresu dobrych praktyk występujących w MRM z różnych rejonów polski. Przekazaną wiedzę na pewno będziemy realizować wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską w Gryfinie – dodaje.

Zdaniem radnego, młodzieżowe rady są potrzebne, chociażby dlatego, że warto wsłuchiwać się w głos młodych.

- Aby te rady dobrze funkcjonowały, trzeba dać im do tego odpowiednie narzędzia, to z nich będą wywodzić się przyszli prezesi spółek, politycy, samorządowcy lub społecznicy – uważa Łukasz Kamiński.

Przypomnijmy, że podczas sierpniowej sesji, Rada Miejska w Gryfinie podjęła uchwałę dotyczącą powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gryfinie oraz nadania jej statutu. Niebawem ma ruszyć kampania promocyjna tego projektu wśród uczniów.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu