eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.
Advertisement

Klara spotka Edith i przyjaciół

Autor: Udo Krause

Gryfiński Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert walentynkowy. W czwartek 13 lutego o godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się Klara Gmiter

Na koncert „Klara spotyka Edith i przyjaciół” złożą się starannie wybrane przez tę francuską aktorkę i szansonistkę utwory, które wypełnią ten wieczór magią miłości. Po hołdzie złożonym Edith Piaf, ta obecnie gryfińska artystka - do niedawna związana z niemieckim teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt - postanowiła przedstawić piosenki także innych gwiazd muzyki francuskiej, którymi są Barbara, Jacques Brel, Charles Aznavour, Serge Lama i Yves Montand. Nie zabraknie oczywiście wspomnianej Edith Piaf i jej najsłynniejszych piosenek, które dopełnią ten wyjątkowy wieczór. Artystce akompaniować będzie Miłosz Wojciechowski.

- Zabiorę was w podróż do stolicy Francji. Pospacerujemy po tamtejszym placu Pigalle, zajrzymy do Moulin Rouge, „wypijemy kawę” na Montmartre i odwiedzimy wielką scenę paryskiej Olympii - zapowiada Klara Gmitter.

Bilety na wydarzenie dostępne są w kasie Kina Gryf (w godzinach pracy kina - na pół godziny przed każdym zaplanowanym seansem) oraz TUTAJ.

 

Klara Gmiter (właśc. Claire Mahfouf-Gmiter) - francuska aktorka i szansonistka. Absolwentka wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie. Ukończyła studia w Berlinie, na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 aktorka niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie występowała m.in. właśnie jako Edith Piaf w solowym spektaklu „Der Spatz von Paris” według Sandry Pagel. Za role w spektaklu otrzymała nagrodę specjalną okręgu Uckermark za wyjątkową kreację aktorską. Od 2014 r. mieszka i tworzy w Polsce. Jako freelancer koncertuje głównie w Polsce, Niemczech i Skandynawii, ponadto zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych, eksperymentuje teatralnie.  Jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu w Gryfinie, z którym organizuje wydarzenia artystyczno-społeczne dla lokalnej społeczności.

Miłosz Wojciechowski - absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego; instrumentalista, wokalista, kompozytor i aranżer. Posiada, umiejętność gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, gitarze basowej i akordeonie. Ma opanowany warsztat aranżacji i transkrypcji, niezależnie od rodzaju aparatu wykonawczego jak również bogate doświadczenie sceniczne i estradowe.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu