eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kobranocka i Pietrzak w Gryfinie

Autor: dost.

Jedyny koncert, który odbędzie się w ramach obchodów Gryfińskiego Dnia Wolności, rozpocznie się 27 czerwca na placu przed Pałacykiem pod Lwami. Jego gwiazdami będą Jan Pietrzak oraz Kobranocka, zaś zaproszonymi gośćmi działacze niepodległościowi trzeciej konspiracji

Uroczystości oraz impreza odbywają się w ramach czterdziestej rocznicy strajku w Elektrowni Dolna Odra w czerwcu 1976 r. Specjalnie z tej okazji na scenie zbudowanej przy Pałacyku pod Lwami wystąpi Jan Pietrzak oraz Kobranocka.

- Zaproszeni artyści wyjątkowo wpisali się swoją twórczością w walkę o niepodległość i prawa robotnicze. Stąd właśnie taki, a nie inny repertuar – tłumaczy wiceburmistrz Paweł Nikitiński.

Czeka nas wyjątkowe spotkanie nie tylko ze względu na występujących w ten dzień artystów. Jak informuje wiceburmistrz Nikitiński, na miejscu zostanie stworzona specjalna strefa VIP, gdzie zasiądą zasłużeni dla trzeciej konspiracji mieszkańcy naszego regionu i działacze niepodległościowi. Honorowymi gośćmi wydarzenia będą też członkowie komitetu strajkowego i straży strajkowej w Elektrowni Dolna Odra. Zaproszeni zostaną m.in. Jan Witkowski twórca struktur Komitetu Obrony Robotników czy też Zdzisław Podolski, odznaczony w tym roku Krzyżem Wolności i Solidarności.

- Będzie to jedyna okazja porozmawiania z legendami oporu wobec władzy komunistycznej na naszym terenie - mówi Paweł Nikitński.

Imprezą towarzyszącą będzie wystawa unikalnych fotografii z zasobu Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Radomski Czerwiec w obiektywie Służby Bezpieczeństwa”. Na wystawie zostaną przedstawione fragmenty albumów fotograficznych ze zdjęciami wykonanymi na ulicach Radomia przez Służbę Bezpieczeństwa, podczas zajść w dniu 25 czerwca 1976 r. Wstęp na koncert jest wolny. Aby nie utrudniać życia pobliskim mieszkańcom oraz pacjentom gryfińskiego szpitala, scena zostanie odwrócona tyłem do budynków. Koncert ma zakończyć się nie później, niż o godz. 22.00. Początek wydarzenia zaplanowany jest z kolei na godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu