eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Komu bilety na podróżniczy festiwal?

Elżbieta Dzikowska będzie gościem festiwalu Włóczykij w sobotę 2 marca
Elżbieta Dzikowska będzie gościem festiwalu Włóczykij w sobotę 2 marcaAutor: dost.

13. edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij zbliża się wielkimi krokami. Karnety na festiwal rozeszły się w ciągu kilku dni, teraz przychodzi czas na sprzedaż biletów jednodniowych oraz na poszczególne wydarzenia festiwalu

Krystalizuje się program tegorocznego wydania imprezy. Większość szczegółów pojawiła się już na stronie www.włoczykij.com. Tam dostępny jest program jedenastodniowego wydarzenia. Organizatorzy zachęcają także do śledzenia strony Włóczykija na portalu społecznościowym Facebook. 7 lutego ruszyła sprzedaż biletów jednodniowych.

 

Dzikowska, Cegielski i… Tabu

Podczas tegorocznego Włóczykija nie zabraknie wielkich nazwisk, zarówno tych rozpoznawalnych w świecie podróżniczym, ale także znanych szerszej publiczności. Jedną z osób, które potwierdziły swoją obecność jest ikona polskiego środowiska podróżniczego Elżbieta Dzikowska - historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser, autorka wielu książek i programów telewizyjnych, partnerka legendarnego Tony’ego Halika, z którym zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych. Kolejni goście festiwalu to Max Cegielski - dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny oraz Tomek Michniewicz - podróżujący dziennikarz, fotograf i reportażysta, laureat kilku nagród za twórczość radiową i pisarską, znanego z anten Radia Zet, Programu III Polskiego Radia i radiowej Jedynki. Jest autorem bestsellerów literatury non-fiction „Samsara” czy „Świat równoległy”. Organizatorzy zdradzają także obecność w ramach spotkań autorskich z Joanną Szyndler - dziennikarką i reporterką, od 2012 r. redaktorką naczelną miesięcznika „Podróże". Dwa miesiące temu ukazała się jej książka reporterska "Kuba - Miami. Ucieczki i powroty". W gryfinie pojawi się także Dominik Szczepański, autor książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza".

Z kolei w pierwszy piątek festiwalu (22 lutego, godz. 22.00) publiczność zgromadzona w sali widowiskowej przy ul. Szczecińskiej 17 zobaczy koncert zespołów SIQ i Acid Drinkers, w w niedzielę (24 lutego, godz. 22.00) w klubie festiwalowym U Suszka zagra zbuntowana orkiestra podwórkowa Hańba!. Kolejne duże koncerty zaplanowane w sali widowiskowej GDK: Król (piątek 1 marca, godz. 21.30) i Tabu (sobota 2 marca, godz. 21.30). Oczywiście nie zabraknie Balu Włóczykija, tym razem pod hasłem „Co piszczy w trawie?”, który odbędzie się w Zajeździe Saga w Pniewie, oczywiście w pierwszą sobotę jedenastodniowego festiwalu. Tegoroczne wycieczki wyjadą do Tuczna (23 lutego), Kostrzyna i okolic (24 lutego), Gorzowa Wielkopolskiego (2 marca) i Berlina (3 marca).

Sprzedaż biletów odbywa się w kasie Kina Gryf przy ul. Szczecińskiej 17, która czynna jest na pół godziny przed każdym zaplanowanym seansem filmowym oraz w internecie na portalu biletyna.pl (dostęp ze strony internetowej Gryfińskiego Domu Kultury - www.gdk.com.pl po kliknięciu zakładki: Kup bilet). Po więcej informacji odsyłamy na stronę na bieżąco uaktualnianą: www.wloczykij.com. Tegoroczny Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, którego organizatorami są Gryfiński Dom Kultury, stowarzyszenie Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Gmina Gryfino, odbywać się będzie od 21 lutego do 3 marca.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu