eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Koń w centrum Gryfina [GALERIA]

Nie trzeba oglądać Rejsu, aby dowiedzieć się o tym jaki odgłos wydaje koń. O tym czy faktycznie - tak jak mówiono w filmie - brzmią one patataj, patataj lub ihaaa (paszczą), można było przekonać się w sobotni poranek spacerując w centrum Gryfina. Niespodziewanie, głównymi ulicami naszego miasta samodzielnie spacerował koń.

W naszym mieście widziany był już po godzinie 9.00, gdy został zauważony przy wjeździe na ulicę Jana Pawła II. Na przejściu dla pieszych, w okolicy cmentarza, zostawił "niespodziankę", a następnie udał się w dłuższy spacer po Gryfinie.

Przez ulicę Kołłątaja zszedł na teren Starego Miasta, po czym zwiedził centrum i ulicę Łużycką.

Fotografie, które nadesłali do nas czytelnicy dokumentują całą jego trasę. Uchwyciły końskiego-turystę m.in. w okolicach ronda przy Orlenie, Lidla oraz ZSP, gdzie najprawdopodobniej zakończył się jego spacer.

Jak bowiem przekazała nam czytelniczka, koń, po tym jak wszedł na jedną z posesji, został złapany i przekazany właścicielowi.

Nie udało nam się jeszcze ustalić skąd zwierze przybyło, do kogo należy oraz jakie miało motywacje, udając się na długi, sobotni spacer. Czekamy na informacje od służb, ewentualnie od naszych czytelników.

Za zdjęcia dziękujemy panu Mariuszowi.