eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Konkurs na sołtysa roku. Nasi mają szanse?

Mieszkańcy terenów wiejskich będą mogli docenić pracę swoich liderów, zgłaszając ich do konkursu „Sołtys Roku 2015”. Konkurs organizowany jest po raz trzeci przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego celem konkursu jest pokazanie i nagrodzenie pracy wyróżniających się, przedsiębiorczych i zaangażowanych w inicjatywy społeczne sołtysów z województwa zachodniopomorskiego. Dla laureatów, sprawujących swoją funkcję przez co najmniej jedną pełną kadencję, poza tytułem „Sołtys Roku 2015”, czekają także trzy nagrody finansowe. Każda w wysokości 5 000 zł. 

Kandydatów mogą zgłaszać rady sołeckie i parafialne, mieszkańcy (w grupie 10 osób), organizacje pozarządowe i społeczne oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2015 r. w Wydziale Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, zgłaszani kandydaci powinni otrzymać również rekomendację właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Laureatów konkursu wybierze kapituła konkursowa, w której składzie znajdą się przedstawiciele Zarządu Województwa, Urzędu Marszałkowskiego oraz Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. „Sołtysów Roku 2015” poznamy do 15 września br.

W ubiegłym roku laureatami zostali: Artur Bęben z Klinisk Wielkich (gmina Goleniów), Marek Golas z Kurowa (gmina Bobolice) oraz Ryszard Kwieciński z Lubian (gmina Pełczyce).

Dodatkowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego oraz pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu